Sponzorované odkazy

Po návštěvě chladného Švédska je čas, abychom se přesunuli do tropických krajů a pořádně prohřáli kosti. Dnes navštívíme nejkrásnější místa naší planety, ne všechna samozřejmě, a možná, že některá z vás natolik okouzlí, že při dalším plánování dovolené zvolíte právě jedno ze zmíněných míst. Ale konec řečí, dnes vás nebudu unavovat složitými geografickými údaji a informacemi o složení obyvatelstva.

 1. Honopu Beach – Kauai, Havaj — skrytá pláž, obklopená vysokými skalisky. Dostat se sem je velmi složité, v podstatě nemožné pro člověka, který nerad podniká dobrodružnější akce. De facto jediný způsob, jak se na pláž dostat je z moře, a i u této varianty je třeba počítat s odlivem, respektive přílivem — vydejte se sem za odlivu, příliv může být nebezpečný i pro zkušené plavce.

  Tavis Jacobs

  Tavis Jacobs

 2. Anse Source d’Argent – La Digue, Seychely — tato pláž nepotřebuje sáhodlouhý komentář. Jestli jsme kdy hovořili o pláži hodné ráji, pak je to rozhodně tato pláž s typickými balvany, blankytně modrým mořem a velejemným pískem, který někdy mění svou barvu ze zlaté na růžovou.

  Jean-Marie Hullot

  Jean-Marie Hullot

 3. Benagil Sea Cave Beach – Algarve, Portugalsko — už jste někdy byli na pláži a zároveň v jeskyni? Pakliže ne, navštivte toto impozantní místo, které vám svou jedinečností vyrazí dech. Pobřeží je obklopeno jeskyněmi, které mají nejen otvory v bocích, ale i ve stropech, čímž vytváří iluzi mořského „domu“, kterému nechybí střešní okna, ani několikery dveře.

  Alexey Ivantsov

  Alexey Ivantsov

 4. Pfeiffer Purple Sand Beach – California, USA — jak již z názvu vyplývá, na této pláži naleznete nafialovělý písek, což způsobuje chemické složení hornin, které se v blízkosti této pláže nacházejí. Samotné skály stojí za zmínku, neboť formulí nezaměnitelnou podobu tohoto místa — ostré linie versus jemný písek.

  Michael Hartley

  Michael Hartley

 5. Playa de las Catedrales (Beach of the Cathedrals) – Ribadeo, Španělsko — tuto pláž si nejvíce vychutnáte v době odlivu, kdy můžete procházet mezi jednotlivými skalními útvary a fascinovaně obdivovat krásu, do které tuto oblast příroda vytvořila. Jednotlivé skály přesahují výšku 30 metrů.

  Guillén Pérez

  Guillén Pérez

 6. Whitehaven Beach – Whitsunday Island, Austrálie — jestliže máte sen vidět ten nejbělejší písek, zamiřte do Austrálie. Písek na této pláži je tak bílý, že se nemusí bát po něm chodit naboso, nejen kvůli jeho čistotě, ale také díky schopnosti nezadržovat teplo, ač na něj svítí slunce několik hodin denně.

  Birger Kühnel

  Birger Kühnel

 7. Hidden Beach – Marieta Islands, Mexiko — pláž, kterou jste již pravděpodobně někdy viděli. Stejně jako u první zmíněné, i zde počítejte s obtížným přístupem, nabízí se však dvě varianty — helikoptéra či proplavání úzkým tunelem.

  José Guadalupe Carrillo

  José Guadalupe Carrillo

Sponzorované odkazy