Sponzorované odkazy

arthu84Rozlohou malý nenápadný ostrov ležící v Atlantiku nabízí návštěvníkům rozmanitou přírodu, zábavu a zajímavá místa. Portugalský ostrov hýří pestrými barvami květů, rostlin a vavřínovými lesy. Hlavní město portugalského ostrova Funchal (čteno Funšal) má přístav z roku 1962, který sloužil jako významný dopravní uzel. Město Funchal nabízí široké spektrum historických památek, muzeí a květinových zahrad, které jsou tvořeny celou florou Portugalska, Afriky a Brazílie. Faunu zastupují zahrady s tropickým ptactvem nebo sbírka vycpaných zvířat. Madeiře se přezdívá perlou Atlantiku a právem symbolizuje jednu z nejpestřejších vegetací na světě. Ze sportů nabízí Madeira hlavně golf, squash, rybaření, procházky a projížďky na koních.

Jak je to s koupáním? Na Madeiře nenajdeme přírodní písečné pláže. Na celém ostrově najdeme jednu odlehlou pláž ve vesnici Prainha a druhou poslední písčitou pláž Praia Formosa. V hlavním městě funguje městská pláž, která stojí na útesech ostrova.  Pokud se tedy chystáte na Madeiru k vodě, ležet a opalovat se, navštivte malý ostrůvek Porto Santo, kde najdete ony kouzelné pláže se zlatým pískem a pozvolným vstupem do čistého moře. Proto Santo se nachází necelých padesát kilometrů od Madeiry a výlet si tam můžete udělat lodí na celý den. Madeira vás překvapí a nadchne během celého roku. Navštívit můžete festivaly a karnevaly.

Velmi atraktivní místo představuje Cabo da Roca, jenž staří Římané označovali jako místo, kde země končí a moře začíná. Nachází se západně v oblasti parku Serra de Sintra a na vrcholku stojí maják. Portugalský ostrov Madeira sice neočekává masové nájezdy návštěvníků, i přesto ji ročně navštíví tisíce starších britských turistů. Madeira nepatří mezi nejlevnější destinace, ale ani mezi nákladné dovolené. Zaujmout by vás mohlo například sáňkování na asfaltu, které se tady těší velké oblibě.

Fotografie publikována se svolením artur84/FreeDigitalPhotos.net

 

Sponzorované odkazy