Sponzorované odkazy

Suat EmanMíříte-li za letošní letní dovolenou právě do Turecka, možná vás zláká i středisko Bodrum, jedná se o vyhledávanou lokalitu, která mísí prvky antiky s novodobou evropskou modernou. Jde o velmi populární přístav Egejské riviéry, nedaleko od hranic s Řeckem ročně se sem za odpočinkem, zábavou a poznáním vypraví tisíce turistů téměř z celého světa, asi vědí proč! Místo je právem považováno za oblast, kde vám nebude vůbec nic chybět. Pokud ještě tedy nemáte jasno, kam do Turecka, nyní máte výběr o něco usnadněný, budete se sem dokonce i rádi vracet!

Pláže, koupání a sportovní vyžití v Bodrum

Pláže v lokalitě Bodrum představují tradiční turecké zlatavé písky. Moře je čisté a příjemně teplé. Sluneční svit je stabilní. Samozřejmostí je široká paleta různorodého vyžití, jako všude i zde na vás čekají nejrůznější vodní a plážové atrakce, nechybí ani občerstvení, kde je připraveno vždy něco z darů moře. Zatoužíte-li po osvěžení v podobě lahodného drinku, ani vy nebudete zklamáni. Patříte-li ke sportovním nadšencům, budete se zde bavit. Potápějte se, šnorchlujte, zahrajte si oblíbený plážový sport nebo třeba vyrazte do Safari v džípech!  

Bodrum představuje spíše rušnější místo, nepočítejte tedy s přílišným klidem, i když se dají nalézt zákoutí, kde vás nebude téměř nikdo rušit. Budete-li však chtít být v centru dění, bude to jen dobře. Poznáte řadu zajímavých památek z období středověku a starověku. Navštivte nově rekonstruovaný římský amfiteátr nebo kostel svatého Petra. Dominantou a jakýmsi klasickým obrázkem letoviska je podoba středověkého hradu se zbytky opevnění, jistě jste viděli nějakou fotografii, která vás uchvátila! Pokud rádi nakupujete, tak vás jistě potěší všudypřítomná tržiště se spoustou krámků se širokospektrým zbožím včetně suvenýrů.

V tureckém Bodrumu je mnoho hotelů, kde o vás bude výtečně postaráno. V podstatě nemusíte ani opustit jejich areály, ale byla by to velká škoda. Bodrum nabídne každému něco, na své si přijde naprosto každý. Ať již jste klidné romantické duše nebo lidé, kteří se nemohou nudit a touží po poznání nebo jakékoliv jiné akci ve dne i v noci. Do Turecka se dostanete standardně leteckou dopravou, zájezdy vybírejte v cestovních kancelářích!

Fotografie publikována se svolením Suat Eman/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy