Sponzorované odkazy

Rubrika: Turecko

Antalya, orientální kráska

Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších destinací Turecké riviéry je město Antalya, které 14se řadí k nejnavštěvovanějším místům Turecka. Kromě toho, že leží v Turecké riviéře, je nutno říci, že dokonce představuje srdce Turecké riviéry. Jaké možností nám Antalya nabízí? Co krásného v ní najdeme?

Antalya je jedním z největších měst Turecka. Obydleno je dvěma miliony obyvatel a lidnatý střed obklopují mohutné hory Taurus. A kromě toho, že je největší, je i nejoblíbenější. A není se čemu divit, neboť pohoří Taurus tyčící se na pozadí města dotváří kouzelnou atmosféru a okolní dlouhé zlatavé pláže poskytují romantické zázemí.

Jak se sem dostat?

Do Antalye se dostanete letadlem po třech hodinách letu. Letiště najdete přímo ve městě, po samotném Turecku tedy nemusíte vůbec cestovat. Stačí vám jen krátká cesta autobusem z letiště do hotelu.

Opěvované zlatavé pláže

Pláže u Antalyi jsou jemně písčité a zlatavé. Destinace stejně jako pláže samotné jsou vhodné pro zamilované i pro rodiny s dětmi. Báječně si zde odpočinete a prohřejete svoje podzimem promrzlé tělo, neboť teplota moře je vyhřáté středozemním sluníčkem.

Tipy na výlet

  • Stará část města Kaleici
  • Hadriánova brána
  • Mešita Yivli Minare
  • Archeologické muzeum

Ještě jste nebyli letos u moře? Vydejte se na podzimní dovolenou!

Přesto, že ve střední Evropě léto pomalu, ale jistě končí, v žádném případě to neznamená, že pokud jste ještě nestihli dovolenou u moře, tak si zase rok počkáte. Vždyť ještě i ke konci srpna a v celém průběhu září máte šanci navštívit přímořská letoviska, která navíc nabídnou daleko větší klid, než uprostřed léta. Řeč může být například o Turecku nebo Egyptě!

Dovolená v Turecku se vám bude líbit /

Dovolená v Turecku se vám bude líbit /

Popřemýšlejte i vy nad produkty last minute Turecko nebo last minute Egypt, jedná se o oblíbené balíčky, díky kterým můžete ušetřit na pořizovací ceně zájezdu nemalé finanční výdaje.

Cestovní kancelář Neckermann poskytne bohatou nabídku dovolené u moře

Dnešním doporučením bude CK Neckermann Kladno, tedy regionální prodejce Neckermann, který zve všechny, kdo ještě nebyli na dovolené u moře ke vzhlédnutí a zamyšlení se nad aktuální nabídkou. Možná právě nyní je ten nejvyšší čas na chvíli vypnout a odletět se odreagovat.

V Turecku vám nebude nic chybět /

V Turecku vám nebude nic chybět /

Co třeba dovolená Turecko? Jak by se vám líbilo, kdybyste v září prožili několik dnů právě na tomto kouzelném místě? Určitě je to dobrá představa, která nemusí být daleko od realizace. Navíc, pokud se rozhodnete bleskově, konkrétně do 17. srpna 2014, získáte ke každé smlouvě týkající se leteckého zájezdu slevu 500 Kč. Tím však výčet dárků od Neckermann cestovní kanceláře zdaleka nekončí. Parkování na letišti v Praze Ruzyni vám může přijít rovněž o celou pětistovku levněji, případně získáte 50% slevu na cestovní pojištění Allianz. Cestovat s kladenskou pobočkou cestovní kanceláře se rozhodně vyplatí.

Turecko je zajímavou zemí, ve které můžete poznat zcela odlišné kultury. Není třeba se obávat o vaši bezpečnost. Dovolená Turecko je velmi oblíbená, v hotelovém komplexu, který si vyberete, vám nebude naprosto vůbec nic chybět. Prodlužte si i vy léto a nachytejte ještě trochu bronzu!

Vydejte se do nejoblíbenějších letních evropských destinací roku 2014

Čas letních dovolených a prázdninových cest, radovánek a dobrodružství je v plném proudu. Třeba ještě nejste plně rozhodnuti a zrovna nyní přemýšlíte, kam se letos podívat? Přinášíme vám několik námětů, které stojí za to vzít k úvaze. Právě na některých,  níže doporučovaných místech, můžete strávit dovolenou, na kterou dlouho nezapomenete!

A nemusíte cestovat ani příliš daleko. Vždyť tolik krásy je i v Evropě. Podívejme se alespoň bleskově do Itálie, Chorvatska, Řecka, Španělska nebo Turecka! Zajisté si vyberete!

Itálie a Chorvatsko: Co by kamenem dohodil

Makarská riviéra patří k hlavním lákadlům Dalmácie /

Makarská riviéra patří k hlavním lákadlům Dalmácie /

Vůbec nejnavštěvovanější destinace jsou pro mnoho nejen českých turistů právě v Itálii nebo Chorvatsku. Tyto země mají mnoho společného, avšak také řadu rozdílností. Výhodou obou destinací je, že jsou situovány poměrně blízko, bez problémů se tak na dovolenou do těchto míst dostanete autem, ale třeba i pravidelnými autobusovými linkami. Rozdílností je potom především ráz krajiny či převažující typ pobřeží a pláží.

Náš cestovní průvodce začíná v italském hlavním městě, tedy v Římě. Toto středisko si užijí především všichni vyznavači historie a nejrůznějších pamětihodností. Nejedná se však pouze o město kulturně-historické, budete-li chtít, můžete objevit i jeho moderní tvář.

Pokud byste raději na některý z větších italských ostrovů, vypravte se do autonomní oblasti ostrova Sardinie. Lákadlem k návštěvě jsou překrásné pláže a smaragdově čisté moře. Na své si zde přijdou také sportovci a lidé, kteří milují přírodu.

Oslovila-li vás země tisíců ostrovů, máme pro vás tip k pobytu v chorvatské Dalmácii. Jedná se o oblast, která nabízí nespočet vyžití všeho druhu. Mezi nejoblíbenější lokality patří například Makarská riviéra, oblast okolo Omiše, či Dubrovník.

Řecko, Španělsko a Turecko jsou jistota spokojenosti

Řecké ostrovy vás zaujmou svojí jedinečností /

Řecké ostrovy vás zaujmou svojí jedinečností /

Nevadí-li vám cestování letadlem a dostačuje-li vám Evropa, je ideální volbou dovolená v Řecku, Španělsku nebo Turecku. V Řecku doporučíme ostrovy Kréta, Mykonos a Zakynthos. Ve Španělsku potom Barcelonu.

Nejoblíbenější evropské destinace pro léto 2014 představují i střediska Turecka. Jedním námětem za všechny je Istanbul, jedná se o největší turecké město, jež je pomyslným spojníkem západu a východu, jde tak o středisko, kde se mísí světové kultury.

Tato malá pozvánka na letní dovolené vznikla na základě informací z portálu Ara.cz, který představuje cestovního průvodce pro všechny příznivce cestování.

Naplánujte si dovolenou v Turecku

Turecko patří mezi stále více vyhledávané turistické destinace. Jedná se o lokalitu, která má co nabídnout. Turecká přímořská střediska se vyznačují vysokou komfortností, jakousi komplexností nabídky služeb a v neposlední řadě příjemným prostředím, čistým, teplým mořem a spoustou pláží a dalších lákadel k volnočasovým aktivitám!

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Přemýšlíte-li, kam se letos vypravíte za sluníčkem, nemusí být Turecko vůbec špatným nápadem, ba spíše opačně. Strávíte zde totiž několik dní, na které budete dlouho vzpomínat. Do Turecka vycestujete pochopitelně letecky, je jen na vás, jaké konkrétní místo zvolíte, je z čeho vybírat.

Alanya x Antalya, aneb nejoblíbenější turecká střediska z rychlíku

Asi se nenajde nikdo takový, kdo by něco neslyšel o místech, jako jsou Antalya nebo Alanya. Jedná se o vůbec nejoblíbenější místa k trávení letní dovolené v Turecku. Je samozřejmě spousta NEJ, proč navštívit tu či onu lokalitu, níže v textu přineseme jen stručný výtah lákadel obou míst.

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Nejprve se podívejme do Alanye, jde o významné historické centrum středověkých a starověkých civilizací. Příznivci minulosti si zde rozhodně přijdou na své, ostatně stejně tak i vyznavači klasického letního nicnedělání u moře. V Alanyi na vás čekají dvě pláže, které jsou od sebe odděleny útesem, na němž se tyčí dominanta – stará pevnost!

Antalya potom představuje přístavní město s více než jedním milionem obyvatelstva. Právě zde lze zažít vskutku jedinečnou scenérii. Zatímco na jedné straně můžete obdivovat mohutné pohoří Taurus, o několik kilometrů dále na vás čekají nádherně upravené pláže a pohodové koupání ve Středozemním moři! Do Antalye se vypraví spíše tací, kterým nevadí větší množství turistů a s tím spojený živější ruch! Na druhou stranu se zřejmě nestane, že byste zde něco postrádali!

Turecko je kouzelná země, která každoročně láká davy cestovatelů, kteří touží po všestranném vyžití, přidat se k nim letos můžete i vy!

Antalya: Představujeme hlavní město Turecké riviéry

Na Turecké riviéře se vám bude líbit /

Na Turecké riviéře se vám bude líbit /

V tuto chvíli máme celou řadu možností, jak si připomenout krásné letní dny. Jednou z nich je například i návštěva Turecké riviéry. Zde na vás totiž čeká pohoda plná slunce a nekončící relaxace.

Turecká riviéra patří k oblíbeným destinacím mnoha turistů. Někteří z nich se sem dokonce vrací opakovaně. Jejími hlavními centry jsou Antalya a Alanya. Kromě slunění se na překrásných plážích a koupání se v příjemně teplém moře si můžete užít mnohem více. Co byste třeba řekli na výlety do okolí? Poznejte zdejší památky, nebo se vydejte do nedalekých hor a vychutnejte si úchvatnou faunu i floru!

Antalya je dvoumilionové město, kde se nelze nudit. V jejím centru si můžou především ti mladší z vás užívat nespoutanou zábavu ve dne i v noci. Ani rodiny s dětmi nebudou ochuzeny, pro ty jsou vhodnější okrajové části. Antalya nabídne celou řadu hotelů, ale i možností ke sportu nebo příjemnému posezení či nákupu!

Je zde hezky celý rok

O vaši přízeň a návštěvu se hlásí také Alanya /

O vaši přízeň a návštěvu se hlásí také Alanya /

Turecko je země, kde lze očekávat přívětivé počasí i na podzim. Na dovolenou v Turecku tedy není v podstatě ani teď pozdě. Budete-li chtít, můžete si vybrat z aktuální nabídky zájezdových produktů. Vyplatí se především last minute, kdy si obvykle přijdete na luxusní dovolenou za přijatelné finance.

Na dovolené v Turecku se nebudete muset opravdu o vůbec nic starat. Na místo se dopravíte letecky, poté se přesunete na hotel, kde vám nebude vůbec nic chybět. V tu chvíli si můžete začít maximálně užívat zasloužený odpočinek.

Budete-li v místě Turecké riviéry, určitě se vydejte alespoň na jeden den i do výše zmiňovaných center. Proč se vypravit zrovna do Analye nebo Antalye? Především poznáte, jak to vypadá ve zdejších větších městech, jaký je zde životní styl, jak se lidé chovají, co dělají. V neposlední řadě prohlédnete architekturu a historické i přírodní památky.

Bodrum – turecký prázdninový resort

Suat EmanMíříte-li za letošní letní dovolenou právě do Turecka, možná vás zláká i středisko Bodrum, jedná se o vyhledávanou lokalitu, která mísí prvky antiky s novodobou evropskou modernou. Jde o velmi populární přístav Egejské riviéry, nedaleko od hranic s Řeckem ročně se sem za odpočinkem, zábavou a poznáním vypraví tisíce turistů téměř z celého světa, asi vědí proč! Místo je právem považováno za oblast, kde vám nebude vůbec nic chybět. Pokud ještě tedy nemáte jasno, kam do Turecka, nyní máte výběr o něco usnadněný, budete se sem dokonce i rádi vracet!

…more »

Side – vítejte na Turecké riviéře

ID-100154560Budete-li cestovat do Turecka, do svých úvah při výběru zahrňte i městečko uprostřed Turecké riviéry, je jím Side. Oblíbené letovisko je velmi vyhledávané mezi všemi turisty, je to dáno zejména širokospektrými možnostmi vyžití. Najde zde jak údivy minulosti, tak moderní několikapatrové zástavby. Samozřejmostí jsou upravené pláže a krásné čistě vyhlížející moře s příjemnou teplotou vody.

Turecko – Side

V oblasti starého města můžete obdivovat antické archeologické vykopávky …more »

Alanya – menší a intimní turecké středisko

ID-100154507Alanya patří mezi oblíbená turecká střediska. Nachází se nedaleko o něco větší oblasti Antalye. Alanya vám toho může nabídnout opravdu hodně. Počítejte s poměrně rozlehlými plážemi, na kterých nebude problém najít nejideálnější místo ke slunění a koupání se v příjemně teplém moři, které se však vyznačuje rychle rostoucí hloubkou a velmi často silnými vlnami, které pro horší plavce nemusí být nejpříjemnější. Především potápění a rafting si zde můžete také užívat prakticky od rána do večera. …more »

Sponzorované odkazy