Turecko patří mezi stále více vyhledávané turistické destinace. Jedná se o lokalitu, která má co nabídnout. Turecká přímořská střediska se vyznačují vysokou komfortností, jakousi komplexností nabídky služeb a v neposlední řadě příjemným prostředím, čistým, teplým mořem a spoustou pláží a dalších lákadel k volnočasovým aktivitám!

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Turecká Antalya zajišťuje výbornou letní dovolenou /

Přemýšlíte-li, kam se letos vypravíte za sluníčkem, nemusí být Turecko vůbec špatným nápadem, ba spíše opačně. Strávíte zde totiž několik dní, na které budete dlouho vzpomínat. Do Turecka vycestujete pochopitelně letecky, je jen na vás, jaké konkrétní místo zvolíte, je z čeho vybírat.

Alanya x Antalya, aneb nejoblíbenější turecká střediska z rychlíku

Asi se nenajde nikdo takový, kdo by něco neslyšel o místech, jako jsou Antalya nebo Alanya. Jedná se o vůbec nejoblíbenější místa k trávení letní dovolené v Turecku. Je samozřejmě spousta NEJ, proč navštívit tu či onu lokalitu, níže v textu přineseme jen stručný výtah lákadel obou míst.

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Ani v Alanyi nuda nehrozí /

Nejprve se podívejme do Alanye, jde o významné historické centrum středověkých a starověkých civilizací. Příznivci minulosti si zde rozhodně přijdou na své, ostatně stejně tak i vyznavači klasického letního nicnedělání u moře. V Alanyi na vás čekají dvě pláže, které jsou od sebe odděleny útesem, na němž se tyčí dominanta – stará pevnost!

Antalya potom představuje přístavní město s více než jedním milionem obyvatelstva. Právě zde lze zažít vskutku jedinečnou scenérii. Zatímco na jedné straně můžete obdivovat mohutné pohoří Taurus, o několik kilometrů dále na vás čekají nádherně upravené pláže a pohodové koupání ve Středozemním moři! Do Antalye se vypraví spíše tací, kterým nevadí větší množství turistů a s tím spojený živější ruch! Na druhou stranu se zřejmě nestane, že byste zde něco postrádali!

Turecko je kouzelná země, která každoročně láká davy cestovatelů, kteří touží po všestranném vyžití, přidat se k nim letos můžete i vy!