Sponzorované odkazy

Štítek: Turecká riviéra

Azur, slunce a kouzlo Blízkého východu – Turecká riviéra

Víte, jaká je neoblíbenější dovolenková oblast v Turecku? Ano, přesně, je jím Turecká riviéra, která je velmi oblíbená u Evropanů. Není se čemu divit, vždyť letoviska, která zde najdete, oplývají veškerou vybaveností a všestranností. Najdete zde krásné pláže, moře plné křišťálové vody a množství možností, díky kterým můžete sportovat i vzdělávat se.

Turecká riviéra se stává častějším a častějším tématem a samozřejmě také častěji navštěvovanou destinací. Tedy přesněji řečeno oblastí, ve které najdete množství oblíbených letovisek, počínaje Alanve a konče Antalve. Turecká riviéra označuje oblast Antalyaského zálivu, který představuje jižní část Turecka, jejíž břehy jsou omývány Středozemním mořem.

01_titanic_deluxe_belek_exterior

Letoviska

Jak již bylo řečeno, Turecká riviéra zahrnuje množství letovisek, které počínají destinací Antalye. Jde o největší město dané oblasti a najdete zde i hlavní letiště.

Riviéru uzavírá město Alanya, které oplývá stejnými možnostmi jako Antalya. Mezi další letoviska, kterých je zde nespočet patří Side, Belek nebo Kemer.

A kam vyrazit?

Již jsme naznačili, že riviéra nabízí široké možností. Navštívit můžete jak přírodu, tak staré památky. Za památkami se vydejte do měst Side, Perge, Aspendos a Thermessos.

Tipy na výlety

  • Národní park Köprülü
  • Národní park Olympos
  • Vodopády Dudensee v Antalyi

4.1.1

Antalya: Představujeme hlavní město Turecké riviéry

Na Turecké riviéře se vám bude líbit /

Na Turecké riviéře se vám bude líbit /

V tuto chvíli máme celou řadu možností, jak si připomenout krásné letní dny. Jednou z nich je například i návštěva Turecké riviéry. Zde na vás totiž čeká pohoda plná slunce a nekončící relaxace.

Turecká riviéra patří k oblíbeným destinacím mnoha turistů. Někteří z nich se sem dokonce vrací opakovaně. Jejími hlavními centry jsou Antalya a Alanya. Kromě slunění se na překrásných plážích a koupání se v příjemně teplém moře si můžete užít mnohem více. Co byste třeba řekli na výlety do okolí? Poznejte zdejší památky, nebo se vydejte do nedalekých hor a vychutnejte si úchvatnou faunu i floru!

Antalya je dvoumilionové město, kde se nelze nudit. V jejím centru si můžou především ti mladší z vás užívat nespoutanou zábavu ve dne i v noci. Ani rodiny s dětmi nebudou ochuzeny, pro ty jsou vhodnější okrajové části. Antalya nabídne celou řadu hotelů, ale i možností ke sportu nebo příjemnému posezení či nákupu!

Je zde hezky celý rok

O vaši přízeň a návštěvu se hlásí také Alanya /

O vaši přízeň a návštěvu se hlásí také Alanya /

Turecko je země, kde lze očekávat přívětivé počasí i na podzim. Na dovolenou v Turecku tedy není v podstatě ani teď pozdě. Budete-li chtít, můžete si vybrat z aktuální nabídky zájezdových produktů. Vyplatí se především last minute, kdy si obvykle přijdete na luxusní dovolenou za přijatelné finance.

Na dovolené v Turecku se nebudete muset opravdu o vůbec nic starat. Na místo se dopravíte letecky, poté se přesunete na hotel, kde vám nebude vůbec nic chybět. V tu chvíli si můžete začít maximálně užívat zasloužený odpočinek.

Budete-li v místě Turecké riviéry, určitě se vydejte alespoň na jeden den i do výše zmiňovaných center. Proč se vypravit zrovna do Analye nebo Antalye? Především poznáte, jak to vypadá ve zdejších větších městech, jaký je zde životní styl, jak se lidé chovají, co dělají. V neposlední řadě prohlédnete architekturu a historické i přírodní památky.

Sponzorované odkazy