Sponzorované odkazy

Víte, jaká je neoblíbenější dovolenková oblast v Turecku? Ano, přesně, je jím Turecká riviéra, která je velmi oblíbená u Evropanů. Není se čemu divit, vždyť letoviska, která zde najdete, oplývají veškerou vybaveností a všestranností. Najdete zde krásné pláže, moře plné křišťálové vody a množství možností, díky kterým můžete sportovat i vzdělávat se.

Turecká riviéra se stává častějším a častějším tématem a samozřejmě také častěji navštěvovanou destinací. Tedy přesněji řečeno oblastí, ve které najdete množství oblíbených letovisek, počínaje Alanve a konče Antalve. Turecká riviéra označuje oblast Antalyaského zálivu, který představuje jižní část Turecka, jejíž břehy jsou omývány Středozemním mořem.

01_titanic_deluxe_belek_exterior

Letoviska

Jak již bylo řečeno, Turecká riviéra zahrnuje množství letovisek, které počínají destinací Antalye. Jde o největší město dané oblasti a najdete zde i hlavní letiště.

Riviéru uzavírá město Alanya, které oplývá stejnými možnostmi jako Antalya. Mezi další letoviska, kterých je zde nespočet patří Side, Belek nebo Kemer.

A kam vyrazit?

Již jsme naznačili, že riviéra nabízí široké možností. Navštívit můžete jak přírodu, tak staré památky. Za památkami se vydejte do měst Side, Perge, Aspendos a Thermessos.

Tipy na výlety

  • Národní park Köprülü
  • Národní park Olympos
  • Vodopády Dudensee v Antalyi

4.1.1

Sponzorované odkazy