Sponzorované odkazy

Mám pro vás malý kvíz. Pokud na něj přijdete, rozluštíte název dnešního článku o něco rychleji než ti, co si jej přečtou o pár řádků níže. Otázka zní — jak se jmenuje nejlidnatější stát Afriky, který ve své historii vystřídal mnoho vlastníků, od Nizozemců po Angličany, jehož hlavním vývozním artiklem je již od 18. století cukrová třtina, z níž místní vyrábějí proslulé třtinové rumy? Správnou odpovědí nemůže být nic jiného, než Mauritius, drobný stát na východě Afriky, který je ve světě znám díky svým bělostným písčitým plážím, azurovému moři, i jako místo bělostné pláže, azurové moře, zajímavou historii i jako domov endemitického dronteho mauricijského zvaného dodo, ptáka, kterému byla osudná invaze nepůvodních druhů živočichů.  Mauricius je hlavním ostrovem, Rodrigues pak druhým významným, zbytek tvoří různě rozseté ostrůvky.

Ludovic Lubeigt

Ludovic Lubeigt

Julian Mason

Julian Mason

Je libo pláž, či příroda?

Mark Twain jednou prohlásil, že nejprve byl stvořen Mauritius a až pak, podle jeho vzoru, nebe. Pakliže jste někdy viděli fotku, která byla na tomto ostrově pořízena, dáte mu pravděpodobně zapravdu. Pojďme si pomyslně rozdělit ostrov podle světových stran a uvést kam rozhodně zamířit. Severnímu pobřeží figuruje pláž Trou aux Biches, která vám nabídne dva kilometry jemného písku, korálové ostrovy a nezapomenutelné západy slunce; jižní pláž St. Felix díky své poloze znemožňuje koupání, avšak barevný kontrast mezi okolní zelení, azurově-tyrkysovým mořem a písečnou pláží společně s nebývalým klidem dělají ze St. Felix velmi oblíbené místo. Východní pobřeží nabízí o něco méně luxusní místa, co se servisu týče, nicméně šířka a čistota pláží celkový dojem znova zvrátí do kladných hodnot — co říkáte na pláž Belle Mare? Zbývá západ, jehož synonymum je pláž Flic en Flac.

Ludovic Lubeigt

Ludovic Lubeigt

Samozřejmě pro ty, kteří nejsou zvyklí lelkovat celý den na pláži, nabízí Mauritius mnoho jiných aktivit. Zkuste navštívit místní botanickou zahradu, kde mimo jiné naleznete největší leknín světa zvaný viktorie královská, mauricijské akvárium či se stát na chvíli Tarzanem a pokusit se zdolat lanový park na východním pobřeží.

Tom Ward

Tom Ward

<

Sponzorované odkazy