Sponzorované odkazy

Již několikrát jsme zmínili zámořská koloniální území patřící evropským velmocím. Dnes navštívíme další, konkrétně spadající pod Velkou Británii. Ostrovy Turks a Caicos se nacházejí v Karibiku, stovky kilometrů od deštivé Anglie a jejího počasí — místní teploty se pohybují v průměru okolo 30 ° C během léta, a v zimě dojde jen k nepatrnému ochlazení na průměrných 25. Se srážkami příliš nepočítejte, stejně tak s davy turistů, právě naopak. Jedním z důvodů, proč je tato skupina ostrovů řazena spíše k neznámějším je fakt, že geograficky spadají pod Bahamy, které zhltnou 99 % veškerého turismu. I tak zde naleznete luxusní resorty nabízející ty nejkvalitnější služby, zvláště v zátoce Grace Bay na ostrově Providenciales.

Hlavním městem je Cockburn Town ležící na ostrově Grand Turk, kde naleznete typické pestrobarevné koloniální domy i muzeum otroctví.

Rian Castillo

Rian Castillo

Ráj potápěčů

Pakliže se zaměříme na ostrov Provedenciales, jsou dva důvody, proč na něj jet. První jsou dokonalé podmínky pro pozorování podmořského světa, plného pestrobarevných rybek, rozsáhlých korálových útesů či vodních rostlin rostoucích z písečného dna. Proto by neměl žádný milovník potápění vynechat místo zvané Chalk Sound. Druhým důvodem jsou samozřejmě písečné pláže, které splňují všechny atributy karibského standardu, v některých parametrech jej dokonce převyšují.  V roce 2011 byla jedna z provedencialských pláží (abychom byli přesní, již zmíněná Grace Bay) zvolena nejkrásnější pláží světa. Posuďte sami, zda se vám líbí…

Tim Sackton

Tim Sackton

Návštěva ostrovů Turks a Caicos je záležitostí pro všechny, kteří mají rádi soukromí a luxus zároveň. I tak může být pro mnohé problémem cenová hladina, v jaké se pobyt na těchto drobných ostrůvcích pohybuje. Ceny se pohybují od 50 000 a výše, záleží na službách, které během své dovolené chcete využívat. Paradoxně je toto letovisko oblíbeným místem rodin s dětmi, které si tak užívají vstřícnost hotelových komplexů — tobogány, skluzavky a dětské bazény nechybí u žádného většího hotelu.

Sponzorované odkazy