Sponzorované odkazy

Štítek: aktivní dovolená

Ostrov Rab

rab1

Na ostrov Rab se dostanete pouze trajektem

Chorvatsko patří bezpochyby mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace. Každoročně tam směřuje velká spousta nejen českých turistů. Málokteří však zamíří na ostrov Rab. Na tento ostrov je možné dostat se pouze trajektem, což spoustu návštěvníků odradí. V létě si na trajekt budete muset počkat ve frontě, ale čekání se opravdu vyplatí. Ostrov Rab měří pouhých 22 km, takže ho projedete vcelku rychle a užijete si chorvatských krás zase z jiného úhlu pohledu.

K moři i za poznáním

Ostrov Rab vám nabídne jak relaxaci na pláži, tak i možnost poznávání. Nejen rodiny s dětmi si oblíbily tuto méně známou destinaci. Rájem se stala i pro milovníky potápění. Asi nejvyhlášenější je lokalita Medova Buža, kde jsou v hloubce tří metrů tři jeskyně, které jsou spojené tunely. V prostřední jeskyni naleznete i hnízdiště netopýrů.  Západně od této lokality se nachází Rajská pláž. Je dlouhá asi 2 km a její povrch tvoří jemný písek. Můžete si zde vyzkoušet řadu vodních sportů, ale třeba také beach volejbal nebo minigolf.

rab2

Na místních plážích moc českých turistů nepotkáte

Koupat se však můžete i přímo ve městě. Vodní taxíky vás za poplatek zavezou třeba i na vyhlášenou nudistickou pláž. Odtud můžete lesíkem projít k dalším menším plážím. Pokud nejste zrovna zkušenými potápěči, ale láká vás pohled pod mořskou hladinu, určitě si nenechte ujít výlet ponorkou s proskleným dnem. Podmořský život jistě nadchne úplně každého. Zkuste tuto netradiční lokalitu, určitě nebudete litovat!

Azorské ostrovy

azory1

Krajina skutečně připomíná Nový Zéland

Středomoří ani Černé moře nejsou nic pro vás? Zkuste netradiční exotiku, která není přehnaně daleko – Azory. Azorské souostroví tvoří 9 ostrovů, které patří k Portugalsku. Nacházejí se v Atlantském oceánu asi 1 500 km od Lisabonu. Ostrovy jsou sopečného původu a největší je ostrov São Miguel s rozlohou 759 km2. Mezi ostrovy se dostanete trajektem nebo letadlem.

Nový Zéland v Evropě

Přestože tu prakticky neustále fouká vítr od oceánu, je zde klima opravdu příjemné a teploty se celoročně pohybují mezi 14 – 25 °C. Díky častým dešťům jsou ostrovy krásně zelené a připomínají Nový Zéland. Na mnoha místech vyvěrají bohaté minerální prameny. Pláže jsou zde písčité nebo kamenité a moře nádherně modré a čisté. Na své si přijdou také milovníci vodních sportů a pozorovatelé velryb a delfínů. Potápěči zde zase mohou obdivovat několik vraků potopených lodí. Na výlet můžete vyrazit třeba k Ohnivému jezeru, do přírodního parku na ostrově São Miguel nebo vyšplhat na nejvyšší horu Portugalska – horu Pico. Obyvatelstvo je velice přátelské a zachovává staré tradice, jak křesťanské, tak i lidové. Pokud si chcete pochutnat na azorské kuchyni, vyzkoušejte tradiční pokrm cozido. Jedná se o maso, rýži, brambory a zeleninu, které se vloží do hrnce a společně se vaří v zemi. Díky vulkanické činnosti je na mnoha místech půda opravdu horká.

azory2

Pláže jsou čisté a moře azurově modré

Zkuste tedy netradiční dovolenou na Azorách. Není to přímo místo pro plážové povaleče, ale aktivní lidé a milovníci přírody si určitě přijdou na své.

Sponzorované odkazy