Sponzorované odkazy

rab1

Na ostrov Rab se dostanete pouze trajektem

Chorvatsko patří bezpochyby mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace. Každoročně tam směřuje velká spousta nejen českých turistů. Málokteří však zamíří na ostrov Rab. Na tento ostrov je možné dostat se pouze trajektem, což spoustu návštěvníků odradí. V létě si na trajekt budete muset počkat ve frontě, ale čekání se opravdu vyplatí. Ostrov Rab měří pouhých 22 km, takže ho projedete vcelku rychle a užijete si chorvatských krás zase z jiného úhlu pohledu.

K moři i za poznáním

Ostrov Rab vám nabídne jak relaxaci na pláži, tak i možnost poznávání. Nejen rodiny s dětmi si oblíbily tuto méně známou destinaci. Rájem se stala i pro milovníky potápění. Asi nejvyhlášenější je lokalita Medova Buža, kde jsou v hloubce tří metrů tři jeskyně, které jsou spojené tunely. V prostřední jeskyni naleznete i hnízdiště netopýrů.  Západně od této lokality se nachází Rajská pláž. Je dlouhá asi 2 km a její povrch tvoří jemný písek. Můžete si zde vyzkoušet řadu vodních sportů, ale třeba také beach volejbal nebo minigolf.

rab2

Na místních plážích moc českých turistů nepotkáte

Koupat se však můžete i přímo ve městě. Vodní taxíky vás za poplatek zavezou třeba i na vyhlášenou nudistickou pláž. Odtud můžete lesíkem projít k dalším menším plážím. Pokud nejste zrovna zkušenými potápěči, ale láká vás pohled pod mořskou hladinu, určitě si nenechte ujít výlet ponorkou s proskleným dnem. Podmořský život jistě nadchne úplně každého. Zkuste tuto netradiční lokalitu, určitě nebudete litovat!

Sponzorované odkazy