Sponzorované odkazy

Vyrazte na dovolenou i se svým čtyřnohým kamarádem

Vyrazte na dovolenou i se svým čtyřnohým kamarádem

Neumíte si představit dovolenou bez svého čtyřnohého mazlíčka? Pak se budete potřebovat důkladně připravit na to, co vás čeká. Cestování se zvířetem totiž není žádná legrace. Pokud ale přípravu nepodceníte, užijete si dovolenou vy i váš věrný společník.

Bez psa ani ránu

Pes je nejlepší přítel člověka, a proto se řada lidí uchyluje k rozhodnutí vzít sebou psa i na dovolenou. Pokud se chystáte objevovat krásy tuzemska, pak cestování a veškeré papírování okolo nebude nic náročného. Pokud se však chcete se svým psem podívat za hranice našeho státu, musíte si před cestou zajistit všechna potřebná potvrzení, aby psa do cizí země vpustili. Obzvlášť pokud cestujete letecky, je důležité mít připravené nejen potřebné dokumenty, ale také přepravku, ve které bude váš pes uložen během letu. Vždy však myslete na to, že ne každé zvíře je zrovna milovníkem cestování. Pokud máte možnost, aby vám vašeho domácího mazlíčka pohlídal někdo z rodiny, využijte této příležitosti a ušetřete psa zbytečného stresu, ke kterému může během přepravy dojít.

Psi vodu většinou milují, ale nezapomínejte, že by neměli být dlouhou dobu na slunci

Psi vodu většinou milují, ale nezapomínejte, že by neměli být dlouhou dobu na slunci

Vyrážíme na cestu

Ať už se svým psem cestujete kamkoliv, neobejdete se bez řádného vybavení. Chybět by vám rozhodně neměly potraviny, které má váš pes rád, a které by mohlo být obtížné sehnat v cílové destinaci. Nezapomeňte ale ani na oblíbenou hračku nebo pelíšek. Pokud budete cestovat delší dobu na místo určení, zajistěte psovi nejen dostatečný přísun tekutin, ale také krátké přestávky během cesty pro venčení, zkratka, aby se pes nepřehřál. To se týká zejména dovolených, na které vyrážíte autem. Myslete ale i na to, že pes by neměl být delší dobu na přímém slunci, a proto s ním raději vyrazte někam do přírody než na mořskou pláž.  Jestli nechcete svého mazlíčka zbytečně brát na cesty sebou a nemáte nikoho, kdo by vám jej po dobu vaší dovolené pohlídal, můžete využít služeb některého z tuzemských psích hotelů, kde bude vašemu psovi dopřána ta nejlepší možná péče.

Sponzorované odkazy