Sponzorované odkazy

Dnes budeme pokračovat v našem miniseriálu zaměřeném na městské pláže po celém světě, které stojí za to navštívit. V dnešním díle si představíme místa, kde nejspíš odložíte svršky jen v létě, avšak mají své kouzlo po celý rok. A začneme velmi blízko – v Praze!

Praha je turistickým centrem střední Evropy, které každoročně navštíví milióny turistů, lačnící spatřit Pražský hrad, Staroměstské náměstí či Národní divadlo zblízka. Avšak praví Pražané, ti tráví svůj volný čas jindy, zvláště pak v létě. V Praze-Podolí, části, která je proslulá slavným plaveckým areálem, najdete místo zvané Žluté lázně. Žluté lázně nabízejí mnoho sportovních aktivit, prostranství na opalování, dětská hřiště, koná se zde velké množství koncertů, případně můžete shlédnout film promítaný v letním kině. A nejedná se o záležitost posledních pár let, Žluté lázně znali již naši předci před více než sto lety.

Vzhůru severněji

Když se řekne Kodaň, většina si nejspíš vybaví sochu Malé mořské víly Hanse Christiana Andersena. Málokdo však tuší, že kousek od samotného centra tohoto města se nachází ostrov, na kterém naleznete Amager Beach Park, komplex jak zelených parků, tak téměř pěti kilometrů písčitých pláží. Z pláže můžete pozorovat vzdálené větrné elektrárny, při zvláště dobrých podmínkách lze spatřit i most přes průliv Öresund, který rozděluje Dánsko a Švédsko.

Kodaň, Thomas Rousing

Kodaň, Thomas Rousing

V Dánsku můžete také zavítat na jeho opačný konec, do města Aarhus, které se stalo pro rok 2017 evropským centrem kultury.  Jelikož se jedná o město ležící na pobřeží, naleznete i zde příjemnou městskou pláž – Aarhus Strandbaren, spojení relaxu, sportovního vyžití a dobrého jídla či pití.

Aarhus, Walter Johannesen

Aarhus, Walter Johannesen

Poslední zastávkou je centrum mezinárodní spravedlnosti, nizozemské hlavní město Haag či Den Haag. To, kromě své přísné juristické stránky, nabízí i uvolněnou atmosféru na pobřeží, kde můžete sportovat, i se jen tak nečinně válet v teplém písku. Scheveningen, městská část, která se proslavila díky dílu Vincenta Van Gogha je cílem mnoha místních, i turistů každý rok.

Haag, Christopher A. Dominic

Haag, Christopher A. Dominic

 

Sponzorované odkazy