Sponzorované odkazy

Jsou lidé, kteří rádi tráví svou dovolenou uprostřed panenské přírody, obklopeni jen mořem, křikem ptáků a svými myšlenkami. Pak jsou takoví, kterým se líbí obdobná kombinace, s tím rozdílem, že místo relaxování vleže, raději volí aktivnější dovolenou – jezdí na surfu, potápějí se, hrají plážový volejbal. A pak jsou tu takoví, kterým vyhovuje být pořád ve středu dění, nenechat si nic uniknout, mít vše na dosah ruky, a zároveň nebýt ochuzen o to správné „válení se“ na pláži. Jestli jste se v této krátké charakteristice našli, pak vězte, že dnešní článek bude pro vás to pravé ořechové.

Dnes se totiž zaměříme na městské pláže, respektive pláže blízko měst, a to různě po světě.

Nejslavnější pláž na světě, Lima Pix

Nejslavnější pláž na světě, Lima Pix

Centrum=>pláž

Kde začít, když ne v Brazílii. Obecně by se dalo říct, že existují dva tábory lidí, jedni nedají dopustit na Copacabanu, druzí naopak za královnu Ria de Janeira považují její sesterskou pláž Ipanemu. První zmíněná je nejslavnější pláží na světě, a se svými čtyřmi kilometry jemného písku a divokých vln se jí její prvenství nedá vyčítat. Tyto kvality byly náležitě oceněny také zařazením na list UNESCO. Ipanema je pláží kratší, avšak může slavné „kolegyni“ směle konkurovat – nejen, co se zrnitosti písku týče.

Ipanema, Maxime Guilbot

Ipanema, Maxime Guilbot

Mombasa je keňské město, které se do českého povědomí díky pravidelným letům dostává do podvědomí během posledních deseti let. Toto půlmiliónové město je nabízí svým návštěvníkům něco z historie, něco z přírody a hlavně břeh Indického oceánu. Do karet nahrává i samotný fakt, že město je de facto rozmístěno na několika ostrovech, tudíž počet pláží a plážiček je vyšší, než by se očekávalo. Ať se vydáte na jih, či sever, vždy narazíte na písčité břehy omývané teplým oceánem.

Je libo Keňa? John Hickey-Fry

Je libo Keňa? John Hickey-Fry

Jestli nechcete cestovat příliš daleko, sedněte na první letadlo do Španělska, a vyrazte směr Barcelona. Ve stejnojmenné čtvrti Barceloneta se zde nachází rozlehlá písečná pláž lemovaná palmami, jedna z nejkrásnějších městských pláží vůbec. Odpočinout si zde pro svou skvělou dopravní dostupnost jezdí nejen turisté, ale i místní obyvatelé.

Nikos Roussos

Nikos Roussos

V příštím článku pokračujeme!

Sponzorované odkazy