Sponzorované odkazy

ID-100177232Francouzská riviéra představuje jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy. Nabízí malebné pláže, překrásné pobřeží a bohaté vyhlídky. Francouzská riviéra oplývá jižanským šarmem, který je znám jako Azurové pobřeží. Mezi nejznámější letoviska patří Nice, St. Tropez a Canes.

Nice je největším městem Francouzské riviéry. Moře je teplé již od konce května a ještě v listopadu se najdou otužilí plavci. Mile vás překvapí rybí trhyčerstvou nabídkou mořských plodů. Nejluxusnější nábřežní promenáda celé Francouzské riviéry se jmenuje Promenadedes Anglais (Anglická promenáda). Jedná se o grandiózní bulvár, který zdobí hotely a krásná oblázková pláž. Tato pláž je lemována vzrostlými palmami a tvoří spojku mezi historickou částí města a mezinárodním letištěm. Pokud chcete strávit klidnější chvilky u vody, je lepší vydat se směrem na jih, kde do moře vybíhá členitý poloostrov Cap d’Antibes. Na poloostrově najdete osamocené pláže, které jsou přístupné pouze autem nebo pěšky. Nedaleko Nice leží Cannes, kde se každoročně koná proslulý filmový festival. Cannes je lázeňské město, které přináší svým návštěvníkům nádherné čisté písčité pláže a bezkonkurenční služby v podobě stylových restaurací a barů, hřišť a parků. K návštěvě památek doporučujeme kostel Notre Dame a strážní věž.

Francouzská riviéra je oblíbenou destinací filmových hvězd, které vyhledávají luxusní hotely a drahé restaurace. Riviéru navštěvují také „obyčejní smrtelníci“, kterým tato destinace slibuje příjemně strávenou dovolenou, plnou výletů a koupání v čistém moři. Zajímavým místem k návštěvě budou zajisté Lerinské ostrovy, kde věznili muže se železnou maskou.

Fotografie publikována se svolením dan/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy