Jestliže se už teď, na začátku roku, cítíte přetažení, vystresovaní a toužíte na nějakou dobu vypnout, přináším vám menší tip na destinaci, kde zapomenete, že jste kdy nějaké problémy a povinnosti měli.  Jericoacoara je malé rybářské město na severovýchodě Brazílie, ležící na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud chcete tuto panenské místo navštívit, připravte se na přepravu minibusem, stopem či taxíkem. Vlastní auto se nedoporučuje, neboť vzdálenost z letiště je poměrně velká (cca 300 km) a řidič neznalý terénu by mohl mít problémy. V dubnu tohoto roku by však mělo být otevřeno nové letiště Jijoca De Jericoacoara Airport, které je vzdálené necelých 30 km.

Cleison Silva

Cleison Silva

Jericoacoara je opravdu pohádkovým místem – do dálky se táhnoucí písečné pláže, ulice bez chodníků (na co beton, když je písek tak jemný a čistý?), ticho, klid. Samozřejmě, ani tak unikátnímu místu se nevyhnul zásah civilizace – elektřina a teplá voda je zde již běžným standardem, nicméně místní se snaží zachovat prostotu a kouzlo původní rybářské osady.

Vypněte

Jericoacoara je stvořena jak k relaxaci, tak k aktivnímu pohybu. Pláže jsou široké, pomalu se svažující do vody, pokryté tím nejjemnějším pískem.  Vhodnou aktivitou může být kitesurfing, windsurfing či projížďka na koních; romantické duše najdou své naplnění jinde – Duna do Pôr do Sol je jedinečné místo ke sledování západu slunce, jevu, který v Brazílii tak dobře pozorovat nelze.

Při procházce po pláži narazíte na Pedra Furada, skalní monument a symbol celé oblasti. Ti šťastnější, kteří svou dovolenou naplánují v rozmezí mezi patnáctým a třicátým červnem, mají jedinečnou příležitost spatřit vycházet slunce pod obloukem tohoto „mostu“. Úžasná scenérie zvláště pro fotografy.

Tiago Emerick

Tiago Emerick

Po náročném dni plném sportu, opalování a zkoumání pobřeží zcela jistě oceníte i menší gastronomický tip. Přestože samotné město Jericoacoara tvoří jen čtyři ulice, naleznete v něm opravdu širokou škálu restaurací a podniků servírující jak tradiční pokrmy, tak i brazilskou verzi pizzy. A až budete své jídlo objednávat, nezapomeňte na pitný režim – koktejl caipirinha je místní klasikou.