Sponzorované odkazy

Štítek: potápění

Hurghada a blízká letoviska

Hurghada  se posledních letech stává pojmem, pod kterým si představíte azurové pobřeží, barevné rybičky, korály a písečné pláže. Tento přístav v rudém moři ročně navštíví přes 1,5 milionů turistů, kteří se sem sjíždějí z celého světa. Klimatické podmínky jsou pro turismus ideální, celoročně se teplota pohubuje nad hranicí dvaceti stupňů, v létě a na podzim se někdy přiblíží i k čtyřicítce. Teplota moře se rovněž ohybuje v rozmezí 20-30° C, což je nezbytné pro život barevných korálů. Rozhodně se nemusíte obávat, že by vám mohlo během dovolené zapršet, klima je zde tak suché, že během roku téměř vůbec neprší. Nicméně, pojďme si představit ta nejzákladnější a nejdůležitější letoviska.

Hurghada a její kouzlo

Město Hurghada se dělí do tří částí, kde každá má svou charakteristickou povahu.  Jižní část Sakkala je místo rybářů, kteří zde dennodenně vyjíždějí na moře, stejně tak je zde výchozí místo pro turistické poznávací plavby. Sakkala je ze všech částí nejmodernější, nachází se zde spousta čajoven, restaurací a barů. Dahar neboli Downtown je ideální místo ty, kteří se chtějí seznámit s arabskou kulturou, a to prohlídkou obchůdků, stánků či navštívit proslulé bazary, kde se dá sehnat téměř cokoli. Třetí část, tzv. Village Road, je pak dvacet kilometrů dlouhou přehlídkou hotelů a jejich pláží.

Co by kamenem dohodil

Nejznámějším letoviskem, které bychom mohli do „hurghadského regionu“ zařadit je bezesporu Makadi Bay, kde naleznete překrásné pláže, blankytně modrou vodu a velké množství korálů, kterým se zde velmi daří. Pokud se vám poštěstí, zajeďte si do zátoky Sharm El Arab, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst pro šnorchlováni v Rudém moři. Avšak mimo hotelové rezorty neočekávejte příliš bujarou atmosféru, městečko Makadi žije spíše poklidným životem.

Další zastávkou může být letovisko Safaga, či spíše městečko Safaga, kde naleznete kromě krásných pláží a moře, i perfektní podmínky pro windsurfing a potápění. Rovněž městečko samotné působí příjmně, jen malá promenáda s kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Potápění v Egyptě je pojem,  Richard Peck

Potápění v Egyptě je pojem, Richard Peck

Posledním místem, které si dnes zmíníme, bude El Gouna, malé, leč velmi luxusní letovisko. Hotely zde nabízejí koupání v lagunách, které přirozeně vytváří Rudé moře, či vás vyvezou na samotné pobřeží.  Naleznete zde mnoho obchůdků, restaurací, akvárium a golfové hřiště.

Thajsko plné krás a dobrodružství

Thajsko plné krás a dobrodružstvíKdyž se vysloví Thajsko, většina lidí si to spojí s příjemnou „thajskou masáží“. To však není jediné, čím se můžete pokochat. Vůbec se nemusíte obávat toho, že neumíte cizí jazyky. Český resort vás ubytuje v samotném srdci exotického ráje jihovýchodního Thajska.

Život, jako v pohádce

Toužíte-li zažít skutečnou pohodu a pohádkovou atmosféru pak zavítejte na ostrov Ko Lanta, jehož břehy bičují vlny Andamanského moře, jež je známé svou rozmanitostí a pestrostí podvodního života a úžasnými korálovými útesy. Malou mořskou vílu tam sice nespatříte, ale krása podvodního života vás okouzlí víc, než zpěv sirén. Ubytování v dřevěném bungalovu, kde nechybí větrák ani horká voda a další vymoženosti doby vám zajistí, že budete mít veškerý potřebný komfort.

Svou ranní kávu či večerní drink si můžete vychutnat na terase zároveň s příjemným závanem moře, obklopení zelení a dalšími příjemnými sousedy, kde můžete navázat i trvalá přátelství. Pokud se vám z nějakého důvodu nezamlouvá dřevěný bungalov, zvolte zděný s klimatizací. V obou případech to máte i s uklízecí službou. Budete si připadat skutečně, jako v pohádce. Do mini paláce už chybí jen panovník. Nenechte na sebe dlouho čekat. Co vše můžete v Thajsku podnikat? Je toho skutečně mnoho.

Potápění

Byla by velká škoda vydat se do Thajska a nepotápět se. Korálové útesy, pestrý podmořský život činí z Ko Lanty nejoblíbenější destinaci potápěčů začátečníků i profesionálů. Dokonce můžete prožívat pocity, jako piráti. Loď Kaymuk je nejenže pohodlná, ale i jednou z nejrychlejších lodí s pevnou střechou na ostrově. Možná vás bude zajímat, že název Kaymuk znamená Perla Andamanského moře. Mimo to mají všichni klienti k dispozici potápěčské vybavení profesionální kvality. K ruce vám budou čeští instruktoři, kteří hovoří několika jazyky.

Výlety

Abyste se v té vodě docela nescvrkli, jsou připravené zajímavé výlety. Výlet kolem ostrova Ko Lanta, do provinciekoupání se slony Krabi, ale i vyjížďka a koupání se slony. Což činí takovou dovolenou skutečně nezapomenutelnou. Dost možná, že se vám nebudete z tohoto ráje ani chtít vracet domů. Proto není žádnou výjimkou, že se klienti na toto místo rádi vrací. Ideální by bylo vzít si dva roky prázdnin, abyste stihli podniknout všechny výpravy a ještě se i potápět.

Obrázek: www.arowanaresort.com

Sponzorované odkazy