Sponzorované odkazy

ID-100104288Agia Napa patří v současné době mezi nejznámější, nejoblíbenější a nejvyhledávanější střediska na Kypru vůbec, nachází se v jihovýchodním cípu ostrova. Agia Napa byla původně malá rybářská osada, která se však velmi rychle kvůli svému ideálnímu místu stala světoznámým letoviskem.

V Agia Napa můžete obdivovat nádhernou přírodu, ale hlavním důvodem návštěvy bude bezesporu stabilní slunečné a teplé počasí, které dává všechny předpoklady k ideální letní dovolené. Počítejte také s písčitými plážemi a křišťálově čistým mořem. Agia Napa přeje vodním sportům a potápění, bude se tak jednat o vhodnou lokalitu pro všechny, kteří se neradi nudí.

Asi nejlepší pláží je pláž Nissi, ta se může pochlubit bílým pískem a je od samotného centra vzdálena zhruba 3 kilometry. Panorama pláže tvoří tyčící se skaliska, naproti tomu je však vstup do vody velmi pozvolný. Pláž Nissi je velmi rušná, říká se, že je dokonce nejživější na celém Kypru. Vyhledávají ji tak především mladší lidé, kteří se zde mohou i občerstvit, posedět v beachbaru a dopřát si nějaký osvěžující drink, zablbnout ve vodě a večer se potom plně vyřádit na diskotéce. Pokud by vám v noci pláž nestačila, můžete se bavit i v centru města Agia Napa, které snad nikdy nespí! Zde také nakoupíte suvenýry!

Pokud máte však raději klid, nebude to také žádný problém. Musíte se však ubytovat mimo centrum. Odsud můžete vyjít do přírody nebo za poznáním minulosti, lze obdivovat archeologické naleziště nebo zdejší kostely.

Ubytování je v Agia Napa řešeno převážně v hotelech, to však neznamená, že byste zde nenašli nocleh v soukromí. Do Agia Napa se dostanete, stejně tak jako na jakékoliv jiné kyperské středisko, leteckou dopravou. Pravidelné lety jsou vypravovány pochopitelně z mnoha evropských měst, včetně České republiky!

Fotografie publikována se svolením zdiviv/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy