Sponzorované odkazy

cerna-hora-zlatna-obala-sMěsto Bar je známé především jako hlavní nákladní i osobní černohorský přístav, z něhož vyplouvají trajekty do Itálie a Řecka. Město Bar je turisty navštěvováno zatím jen zřídka, ale oblibu si získává Barská riviéra. Její rozvoj zastavilo zemětřesení v roce 1979. Naštěstí byl vybudován nový plán na obnovu Barské riviéry. Celou oblastí se táhne přes dvacet překrásných písečných i oblázkových pláží. Riviéra se zaměřuje na podporu vodních sportů, především  jachtingu. Za tímto účelem byl vybudován na okraji Baru jachtařský  přístav s širokým zázemím služeb pro jachtaře, největší a nejlépe  vybavený v Černé Hoře.

Uchvátí vás čisté a udržované pláže, které dohromady měří něco přes devět tisíc metrů. Na malou atraktivní pláž Queen´s Beach se dostanete pouze po moři. Sousední pláž se jmenuje Perjanički a dělí je od sebe vysoká skaliska. Velká pláž Čanj má rozlohu 55 000 metrů čtverečních a je pokryta hustou vrstvou jemného písku. Pokud dáváte přednost oblázkovým plážím, můžete navštívit Maljevik nebo Strbine. Obě pláže jsou bohaté na lesy se středomořskými rostlinami. Pláž Sutomore je vyhledávána především pro známé účinky v léčení revmatického onemocnění. Sousední pláží je Red Beach, která proslula svým červeným pískem. V okolí najdete další pláže, mezi nejznámější patří například Murici, Pjesacac nebo pláž Red rock.

Za návštěvu stojí určitě samotné město Bar, které bylo částečně zničeno během zemětřesení. Částečně se dochovala Katedrála, románský kostel sv. Jiří a trosky arcibiskupského paláce. V okolí Baru se pěstují od nepaměti olivovníky. Jeden z nich, stojící vedle staré cesty do Ulcinje, je dle odhadu starší než 2 000 let. Hledáte originální dovolenou, která bude zajímavá a naučná zároveň? Třeba jste ji právě našli..

Sponzorované odkazy