Sponzorované odkazy

Štítek: Ostrov

Méně známá destinace – ostrov Mljet

mljet1

Mljet – to je mnoho lagun s čistou teplou vodou

Tomuto ostrovu se právem přezdívá chorvatský ráj. Zkuste Chorvatsko trochu netradičně a navštivte Mljet. Ostrov má rozlohu 100 km2 a dlouhý je 37 km. Jeho západní část je uznána jako národní park.

Co je zde k vidění

Ostrov oplývá množstvím lagun a zátok, ve kterých je voda v průměru o 4 °C teplejší než v okolním moři. V těchto lagunách jste mohli v dřívějších dobách vidět i tuleně. Ti však již byli vyhubeni. Dalšími lákadly jsou jezera Malo a Veliko jezero, které jsou součástí národního parku. Ostrov není příliš obydlený, žije zde jen něco přes 1 000 obyvatel, kteří bydlí v několika osadách. V jedné z nich – v Sobře se nachází jediná čerpací stanice. Jinde benzín nebo naftu nenačerpáte. V této osadě také najdete přístav. Jelikož je Mljet nejlesnatějším ostrovem Chorvatska, můžete zde obdivovat také rozsáhlé porosty voňavých borovic, dubů a cedrů. Když budete mít štěstí, potkáte zde divočáky, jeleny nebo promyky, které zde byly vysazeny za účelem vyhubení jedovatých hadů. Navštívit můžete také krasové jeskyně, například Odysseovu jeskyni nebo jeskyni Movriča. Pokud vás zajímá historie, určitě si prohlédněte zříceniny římské vily v obci Polače nebo starobylé domy v obci Govedjari.

mljet2

Můžete tu obdivovat i rozsáhlé lesy a památky

Jak vidíte, dovolená v Chorvatsku nemusí být jen o polehávání na pláži s hromadou českých turistů. Neváhejte proto a vydejte se na méně probádaná místa Chorvatska. Určitě nebudete litovat.

Kypr – ostrov, kde se zrodila Afrodita

Krásná báje vypráví, že na jižním břehu ostrova Kypr se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita. A právě v ten okamžik se do Kypru vryla neutuchající krása bohyně a z ostrova se stalo ještě poetičtější místo než dříve.

Kypr disponuje příjemnými plážemi a ještě příjemnějším klimatem. Můžete se zde kochat přírodou, západem slunce nad mořem a jemným pískem šimrajícím vás mezi prsty. Můžete si zde zasportovat i zarelaxovat, vyrazit na procházku i na památky.

images

Mísení kultury

Na Kypru se mísí dvě tradiční a staré kultury s dávnými a hlubokými kořeny, a to kultura evropská a blízkovýchodní. Vždy Kypr je zpola obsazen Řeky a zpola Muslimy. Můžete zde vidět spoustu tradičních kulturních akcí i obyčejných kulturních zvyků, s kterými se mezi přívětivými místními setkáte dennodenně.

Široká možnost ubytování

Ubytovat se můžete v těch nejluxusnějších hotelích, nebo také penzionech či soukromých chatičkách. Nejznámější letoviska se nacházejí na západní části ostrova.

Letoviska vám nabízejí možnost nemuset z areálu vystrčit nos a nemuset vycházet na jediný krok ven, neboť uprostřed nich najdete vše, co potřebujete, a mnohem více. Na druhou stranu vyjít ven a objevovat krásu ostrova se vám vyplatí.

615697_1680_948

Počasí

Na Kypru se letní teploty pohybují kolem 30 stupňů

Sponzorované odkazy