Sponzorované odkazy

Sharm el-Sheikh se nachází na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. A stejně jako většina resortů v této oblasti byl dříve rybářskou kolonií. Návštěvníky láká průzračnou vodou Rudého moře, nádhernou přírodou i příjemným klimatem. Sharm el-Sheikh tvoří pak kromě samotného městečka ještě letoviska Naama Bay, Sharks Bay, Ras om El Sid a El Maya. Sheikh je nazýván Městem míru, protože se tu každoročně koná několik významných mírových konferencí. V Sheikhu je také cíl slavného závodu rallye Paříž – Dakar.

sharm-el-sheikhSheikh je rájem potápěčů. Nevyhledávanějším potápěčským pokladem je národní park Ras Mohamed, kde najdeme potápěčské oblasti Eel Garden, Fishermans Banka a The Alternatives. Součástí parku je také dlouhý korálový útes, který se táhne 80 km a svažuje se až 50 metrů do hloubky. Na útesu žije několik desítek druhů ryb a korálů. Pro milovníky potápění je v nabídce nespočet výletů spojených se šnorchlováním. Kromě Ras Mohamed je to například přírodní rezervace Abou Galom, kde se nachází potápěčská jeskyně Modrá díra, podvodní safari, kdy cestujete lidí s proskleným dnem, či ostrov Tiran, který se nachází mezi Sinají a Sadskou Arábií.

Můžete se také podívat do pouště. V nabídce je safari na velbloudech, či výlet do města Quad, kde se po poušti projedete čtyřkolkou.Quadrunner3

V okolí Sharm el-Sheikhu najdeme také desítky památek. Za zmínku stojí skalní městečko Petra, kde můžete vidět mimo

jiné i pokladnici, královskou hrobku či římské divadlo.  Dalším lákavým místem je návštěva Jeruzaléma a Mrtvého moře v Izraeli.

Tady se můžete těšit na křížovou cestu, chrám Božího hrob, Olivetskou horu, či Zeď nářků. V neposlední řadě je pak nabízen výlet do Kláštera sv. Kateřiny s návštěvou Mojžíšovi hory.

sharm111Klášter se nachází v horách Sinaje ve výšce 1 57 m.n.m. a je jednou z nejslavnějších byzantských staveb. Odtud se dále pokračuje na Mojžíšovu horu (2 285 m.n.m.). Většinou se na Horu vychází chvíli po půlnoci, aby návštěvníci na jejím vrcholu spatřili východ slunce.

Sponzorované odkazy