Sponzorované odkazy

Hurghada vznikla na začátku 19. století jako malá rybářská vesnička a přístav. Význam Egypta jako turistické destinace však rostl enormní rychlostí a tak se enormní rychlostí vyvíjelo i toto městečko. Z Hurghady vyrostl obří komplex pláží a hotelů a Hurghada se tak stala největším a nejnavštěvovanějším centrem v oblasti Rudého moře.

5 stars hurghada hotels

Jeden z hotelových komplexů

images (1)

Krásné pláže

Hurghada se dělí na několik oblastí. Nejseverněji se rozprostírá část El Gouna. Zde najdete laguny a zátoky s nejkrásnějšími plážemi. Centrum Hurghady, o velikosti původní vesničky, se nazývá El Dahar. Dahar je proslulý svými trhy a bazary. Na El Dahar jižně navazuje Sakkala. Na jihu Sakkaly leží moderní část Village Road, která se neustále rozrůstá o nové hotely, kavárny a restaurace.

Podnebí je ideální. Průměrná roční teplota je 25 stupňů, proto je Hurghada nejnavštěvovanějším letoviskem a to nejen v zimních měsících.

Samozřejmostí jsou také luxusní restaurace a nákupní střediska, ale také arabské kavárny a čajovny či trhy.Pozor však na malé uličky a pouliční prodavače – umějí být velice milí, ale také velice nepříjemní. Ozbrojit se musíte velkou trpělivostí, jelikož jediným prostředkem, jak věc získat, je smlouvat. Prodavač nasadí obrovsky přemrštěnou cenu a čeká, že o ní budete jednat. Když jste šikovní (nebo se prodavači líbíte), cena se dá usmlouvat i na čtvrtinu.

800px-Bazaar_Street,_El_Dahar,_Hurghada,_Egypt,_Oct_2004

Bazar v El Daharu

El_Gouna_02

El Gouna

Hurghada má skvělou pozici vůči staroegyptským památkám. V rámci dovolené můžete podniknout různé výlety – Luxor, Káhira, Gíza s
pyramidami, cesta po Nilu, ale také El Gouna s mezinárodním golfovým centrem Steigenberger Golf Resort nebo potápění v oblasti korálových útesů. Milovníci adrenalinu si mohou vyjet jeepem, motorkou nebo čtyřkolkou do pouště. Vydat se můžete také na blízké ostrůvky, třeba na Giftun. Na cestu se můžete vydat také ponorkou, nebo lodí s proskleným dnem.

rifleo

Výlety lodí nabízí krásný pohled na mořské dno

Sponzorované odkazy