Kréta je bezesporu velmi krásným místem, které skrývá neskonalé bohatství zajímavostí, nádherných měst, historických budov a jiných památek. Jedním z takových kouzelných měst je městečko Chaniá. Co všechno nám nabízí a jaké krásy zde můžete objevit?

Chaniá je řazena k nejkrásnějším krétským městům. Představuje skvělý výchozí bod pro výlety. Najdete v něm zajímavá, útulná i historická místa, jako jsou neoklasicistní sídla, benátské hrady a muzea.

13

Benátská přístavní čtvrť

Jednou ze zajímavých částí města je Benátská přístavní čtvrť, ve které najdete Janičářskou mešitu, která je první tureckou stavbou na Krétě. Pochází z roku 1645. Za ní stoupá vrch s nejstarší čtvrtí ostrova, čtvrť Kastélli. Nachází se u přístavu, u kterého jsou u benátské arzenály z 16. století a benátský maják.

Na severozápadním cípu přístavu stojí námořní muzeum, které je umístěno v rekonstruované benátské pevnosti Firkás. Kromě muzea v ní najdete i divadlo.

Okolí lemují tržnice pocházející z přelomu 19. a 20. století, Archeologické muzeum západní Kréty a katedrálu Agía Triáda.

12

Čtvrť Splántzia

Další zajímavou čtvrtí je Staré město, tedy čtvrť Splántzia, ve které najdete benátský kostel Agios Nikólaos, kostel Agioi Anárgyroi a kostel San Rocco.

Kam ještě vyrazit?

Dál můžete vyrazit do městského parku se zoologickou zahradou či Historického muzea.