Sponzorované odkazy

Štítek: adrenalin

Karpathos – opomíjený bratr Rhodosu

Ne, nebojte. Opravdu se nejedná o řecky znějící ostrov v Karpatech. Karpathos je totiž relativně velký ostrov (rozloha činí okolo tří set kilometrů čtverečních) na jihovýchodě Řecka. Jeho nejbližším sousedem je na východě Rhodos, na jihozápadě pak Kréta. Přestože hovořím v jednotném čísle, Karpathos ve skutečnosti tvoří ostrovy dva – Karpathos a Kasos, sdružené do jedné správní oblasti. Ostrov na první pohled působí trochu nevlídně – vysoké skály, zakrslé keře a silný vítr, což může mnohé odradit. Chyba lávky! Karpathos ukrývá spoustu malebných pláží, písčitých či kamenitých, kde si nejenže můžete užít odpočinku na pláži, ale i užít trochu adrenalinu ve vlnách.

Kostas Limitsios

Kostas Limitsios

Vzhůru do hor

Karpathos není ostrovem, na kterém byste se během dovolené měli nudit. Jakmile opustíte pobřeží a vydáte se trochu výš, zjistíte, že se vám otevírá svět sám pro sebe. U úpatí hor naleznete malebné louky plné bylin, borovicové lesy nebo cypřišové a olivové háje. Vystoupáte-li až na samotný vrcholek pohoří, které se táhne přes celý ostrov, zcela jistě se značně zapotíte. Kali Limni, nejvyšší vrcholek Karpathosu se tyčí do výšky 1 215 metrů, což není zrovna málo. Pokud si však netroufáte, nevadí. Hory totiž kromě adrenalinu nabízejí, či spíše schovávají ještě jednu památku. V údolích skal jsou ukryté malé vesničky, kde život plyne stejně, jako plynul před stovkami let.  Jednou z nich je Olympos, vesnička na severu ostrova, kde naleznete původní řecké obyvatelstvo žít v naprosté harmonii a soběstačnosti.

Vesnice Olympos, kde se zastavil čas, Kostas Limitsios

Vesnice Olympos, kde se zastavil čas, Kostas Limitsios

Evropský Karibik

Pláže jsou, jak jsem již zmínila v úvodu, různé zrnitosti. Od velejemného písku po větší kameny. Nicméně, ať už je pláž jakákoli (převažují písečné), moře zde je nádherné – sytě modré, s vlnami a prosluněné. Nejkrásnějí je údajně pláž Apella, kterou někteří návštěvníci směle porovnávají s Karibikem. Mezi další navštěvované patří Damatria, Achata a Kyra. Pokud vás zaujala úvodní nabídka vodních sportů, zvláště windsurfingu a surfingu, neopomeňte navštívit pláž Vatha na severu ostrova, kde jsou největší vlny.

Čistota moře na ostrově Karpathos je neuvěřitelná,  Miemo Penttinen

Čistota moře na ostrově Karpathos je neuvěřitelná, Miemo Penttinen

Při plánování letní dovolené nezapomeňte na cestovní pojištění!

pojištění se vyplatí nejen pro vodní sporty

pojištění se vyplatí nejen pro vodní sporty

Většina z nás se jistě chystá během letních měsíců k moři. Na tuto dobu se těšíme celý rok. Když už se konečně přiblíží čas, kdy budete mít v práci volno, nezbývá nic jiného, něž si vybrat podle vás to nejlepší místo, vyřídit všechny náležitosti a potom se už jen sbalit a vyrazit na cestu. Samozřejmě, že ještě před tím, než odjedete, je třeba vyřešit celou řadu důležitých věcí. Mezi ně pochopitelně patří i cestovní pojištění!

Cestovní pojištění v žádném případě nepodceňujte. Vaše lehkovážnost by se vám totiž mohla nemile vyplatit. Nikdy nevíte, co vás na cestách, nebo i na místě pobytu u moře může potkat. Nejrůznějším rizikům jste vystaveni v podstatě denně a nejinak je tomu i o času letních dovolených. V zahraničí je však situace mnohem složitější. Přece jen, pokud se vám něco stane v České republice, dají se věci mnohem snázeji vyřešit. Ne, že by to musel být u moře problém, pokud jste náležitě připraveni i prostřednictvím sjednaného cestovního pojištění, nemusíte se ničeho obávat!

Využívejte srovnání cestovního pojištění, ušetříte čas i peníze

adrenalin na dovolené je třeba pojistit

adrenalin na dovolené je třeba pojistit

Důrazně vám doporučujeme využít srovnání cestovního pojištění a teprve potom výběr toho, pro vás nejvhodnějšího. Je zapotřebí si uvědomit, že pro každého turistu budou vhodnější rozdílné parametry cestovního pojištění. To bude totiž vypadat jinak v případě, kdy plánujete spíše relaxační dovolenou s převahou času na mořských plážích a jinak potom v situacích, kdy očekáváte od letní dovolené například adrenalinové vyžití.

Určitě je také dobré mít přehled, co by vaše pojištění mělo obsahovat. Samozřejmostí je pojištění léčebných výloh a případných úrazů. Připojistit si však můžete i vaše zavazadla, storno zájezdu, ale například je určitě dobré i sjednání pojištění odpovědnosti za škodu. Cestuje-li vás více, potom se zajisté vyplatí sjednat rodinné nebo skupinové cestovní pojištění.

cestovní pojištění můžete srovnávat v pohodlí domova

cestovní pojištění můžete srovnávat v pohodlí domova

Využijete-li cestovní pojištění srovnání, stačí nastavit veškeré vaše požadavky a nároky do online aplikace a poté se podívat do přehledné nabídky včetně cenových nákladů, které jsou však více méně zanedbatelné, ve srovnání s celkovou cenou letní dovolené. Výběr tedy není nic složitého, jedná se o otázku několika minut, které za váš klid jistě stojí!

Sponzorované odkazy