Sponzorované odkazy

Největší ostrovní stát Karibiku - Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku – Kuba

Největší ostrovní stát Karibiku je znám především jako ráj doutníků, skvělé hudby a kvalitního rumu. Ten se stal jednou z ingrediencí pro známý míchaný nápoj Cuba Libre neboli Svobodná Kuba. Podlehnete kouzlu karibského slunce i vy?

Kuba je plná zajímavých míst

Známou zátoku Guantánamo, kde se nachází vojenská základna námořnictva Spojených států amerických, nalezneme na jihu Kuby. Víc nás však bude zajímat hlavní město Havana, které je označováno také jako Paříž Karibiku. Co nás zde nejvíc zaujme? Malebné uličky, historické památky, turistická letoviska – to je jen výběr ze všech lákadel, která na nás v Havaně čekají. Zvláštní pozornost si zaslouží centrum města, tzv. Habana Vieja neboli stará Havana. Ne nadarmo ji nalezneme i na světovém seznamu kulturních památek UNESCO. Nabídnout nám může řadu muzeí, historických budou a celou řadu dalších památek.

Ráj doutníků a rumu

Ráj doutníků a rumu

Letovisko Santa Lucia – ráj milovníků pláží a potápění

Santa Lucia se stala oblíbeným turistickým cílem díky své průzračné vodě a písečným plážím. Nejste-li zrovna milovníky lenošení na pláži, můžete se ponořit do hlubin moře. Tamní prostředí slibuje nejen nádherné korálové útesy a mnoho druhů podmořských živočichů, ale také mnoho ztroskotaných lodí, k jejichž vrakům se můžete podívat.

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Potápění si na Kubě skutečně užijete

Varadero nabízí 17 kilometrů pláží

Nejpopulárnějším turistickým místem je Varadero, v kterém se nachází téměř polovina všech hotelů na Kubě. Na své si zde přijdou jak milovníci luxusního ubytování, tak i skromní cestovatelé, kteří cestují za co nejnižší možné náklady. Varadero nabízí nádherné pláže a podmínky k potápění. Kromě korálových útesů je možné pod mořskou hladinou nalézt i vraky lodí a letadel. Co byste zde však mohli postrádat jsou kubánští domorodci. Varadero je skutečně ryze turistické letovisko.

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Kuba slibuje nádherní písečné pláže

Sponzorované odkazy