Sponzorované odkazy

8019395390_3aa8f1bd7c

Nádherná pláž Playa de Nogales je nebezpečná kvůli spodním proudům

Každý, kdo se chystá na dovolenou a obzvlášť s celou rodinou, by měl uvažovat nad výběrem místa. Přesto, že pobyt u moře je skvělým relaxem a odpočinkem, který přináší většinou příjemné zážitky, může se stát, že se z vaší dovolené stane peklo. Na které pláže byste si měli dát pozor a proč?

Do nesnází vás může přivést cokoli

Oceán a moře stále ještě patří k málo prozkoumaným oblastem a proto vždy myslete na to, že vás může překvapit. Tak například ostrov La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, skrývá úchvatnou a nebezpečně krásnou pláž Playa de Nogales. Pláž je obklopena mohutnou skalní stěnou, což ale není hlavní důvod její nebezpečnosti. Když budete pozorně číst informační tabule, zjistíte, že kvůli zrádným a silným proudům byste se neměli vydávat moc daleko od břehu. Tato pláž má na svědomí mnoho případů utonutí. Více exotická pláž Second Beach, která se nachází u Port St. Johns v Jižní Africe je nechvalně proslulá častými útoky žraloků. Ostatně žraloci jsou velkým oříškem zejména pro návštěvníky a surfaře australských pláží, z nichž jmenovat můžeme například Redhead Beach nebo North Avoca. Problémy se žraloky byste mohli mít rovněž na Floridě nebo v Severní Karolíně na pláži Bolinas Beach.

2250_db_sh142

Žraloci jsou lidem nebezpeční, nicméně si zaslouží naši ochranu a stojí za poznání. Blízké setkání se žraloky vám umožní na pláži North Shore na Oahu.

Ani ráj jako je Havaj nemusí být vždy bezpečný. Zejména na pláži North Shore na Oahu byste se opět mohli střetnout se žralokem. Na první pohled okouzlující a dech vyrážející scenérie mohou skrývat svou temnou tvář. Zjistěte si důkladně, kam na dovolenou se chystáte a zda vás nemůže ve vodě potkat nemilé překvapení.

Sponzorované odkazy