ID-100231991Jednou z nejstarších zemí Evropy je Itálie, která byla vybudována na odkazu velkého Starověkého Říma. Itálie ukrývá nespočet krás počínaje samotným Římem, ve kterém je situován další samostatný stát, církevní Mekka Vatikán, pokračujíc přes umělecká města Florencie či Neapol a konče v úžasných romantických Benátkách.

Jaká jsou nejkrásnější místa Itálie?

Řím

Jestliže se chystáte navštívit Itálii, určitě nezapomeňte navštívit Řím. Řím, město měst, krásný, uchvacující a okouzlující. Řím je plný památek, umění a dalších mnohých krás. Nachází se zde jedny z nejkrásnějších památek – Coloseum, Pantheon, bazilika sv. Petra, fontána di Trevi a mnohé další. Pokochejte se krásami města, vychutnejte si božskou zmrzlinu, pizzu a těstoviny.

Vatikán

Vatikán, stát ve státě, dokonce stát ve městě, je stejně úchvatný jako celý Řím, ve kterém se nachází. Nezapomeňte se podívat na Vatikánská muzea, kde se ukrývají jedny z nejkrásnějších uměleckých děl.

Sorrento a Amalfi

Toto místo patří k jednomu z nejkrásnějších míst v Itálii. Letovisko Sorrento, z kterého pochází limoncello, skvěle chutnající likér. Ze Sorrenta se můžete vydat do nedalekých Pompejí, které tvoří podstatnou část italské historie a které byly roku 79 zničeny výbuchem sopky Vesuv.