Sponzorované odkazy

Beach-near-Mombasa

Keňské pláže nebudete chtít opustit

Toužíte poznat nepoznané, vidět nevídané a zároveň navštívit místo, kde nebyl každý? Pak určitě musíte vyzkoušet východoafrickou Keňu. Největším lákadlem této úchvatné země jsou určitě národní parky se spoustou volně žijících zvířat, která jsou pro Afriku typická. Vidět zde můžete slony, žirafy, nosorožce nebo krokodýly. Mnoho z vás však neví, že Keňa je bývalou britskou kolonií a proto je vyhlášená svými kurzy angličtiny. Můžete sem tedy vyrazit i za vzděláním a své obdivovatele si jistě najdou i nedotčené pláže na břehu Indického oceánu.

Napříč Keňou

Ohromující je rychle se měnící krajina. Když se vydáte napříč zemí, najdete vedle bujné vegetace horského lesa nehostinné polopouště, vedle úrodné krajiny zase vyprahlé planiny. Na rovníku můžete obdivovat vrcholky hor pokryté sněhem. Vedle mnoha zvířat, žijících převážně v národních parcích, vás jistě uchvátí i pláže s bílým pískem a teplá voda Indického oceánu. Za návštěvu určitě stojí i město Mombasa. Je to nejstarší keňské město, kde najdete úchvatnou historickou čtvrť. Mombasa je též významný přístav a křižovatka mezi Afrikou a Asií. Nejen na zemském povrchu můžete obdivovat krásy Keni. Když se vydáte pod mořskou hladinu, uchvátí vás korálové útesy, které jsou domovem mnoha rozmanitých druhů živočichů a rájem potápěčů. Pro spoustu turistů je magnetem krokodýlí farma Mamba Village. Je největší krokodýlí farmou v Africe a nachází se v severní části. Ve městě Malindi zase můžete obdivovat historické památky z období arabské a portugalské nadvlády. 

www.explore254.com-mount-kenya-national-park

Národní parky Keni jsou fascinující svou rozmanitostí

Keňa je po všech stránkách a ze všech stran úchvatnou destinací volající po návštěvě. Vydejte se letos někam jinam a zažijte dobrodružství v Keni!

Sponzorované odkazy