Sponzorované odkazy

Rubrika: Tunisko

Tamerza – zelená perla pouště

tamerza1

Vyhlášený místní vodopád

Tunis neznamená jen obrovské hotelové komplexy, pláže, kde je hlava na hlavě a vtíravé beach boye. Láká vás netradiční dovolená? Objevte kouzlo Tamerzy – největší horské tuniské oázy, která se nachází v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem. Co vám nabízí?

Tunis trochu jinak

Tamerza se nachází na jihu Tuniska, asi 450 kilometrů od hlavního města Tunis v blízkosti jezera Chott El Djerid. V Tamerze se najdete kaňon s vodopády, samozřejmě poušť, palmové háje a také malebné pohoří Atlas. Největší vodopád, na který jsou Tunisané opravdu pyšní, připomíná spíše potůček s několikametrovým spádem. Pod ním se rozprostírá malé jezírko, ve kterém se můžete osvěžit. Tamerza se jmenuje také město, které je obehnané hradbami. To je už dostatečně zásobeno vodou tak, aby mohla zavlažovat i přilehlé palmové háje. I když zde moc neprší, v roce 1969 byla oblast postižená ničivými záplavami, které si vyžádaly několik stovek obětí. Zajímavostí je, že v některých částech oázy Tamerza byl natáčen slavný film Anglický pacient.

tamerza2

Staré město Tamerza

Cestovní kanceláře sem vozí turisty na fakultativní výlety kolem známých solných jezer, v okolí oázy se ale nachází i několik hotelových komplexů, menších hotýlků a za zmínku rozhodně stojí například luxusní hotel Tamerza Palace. Ten je vybaven veškerým komfortem a službami, takže vám při dovolené rozhodně nic scházet nebude. Vydejte se poznávat krásy Tunisu z jiného pohledu a ještě letos si rezervujte termín u vaší cestovní kanceláře!

Jaké možnosti nabízí dovolená na Djerbě?

V Tunisku se vám bude líbit /

V Tunisku se vám bude líbit /

Máte rádi dovolenou plnou nekončící pohody, prosluněnou atmosféru, příjemné prostředí a milé, zajímavé lidi? Pokud ano a zrovna vás nebaví aktuální podzimní počasí, co tak popřemýšlet o nějaké další dovolené u moře, kde ještě i nyní můžete načerpat mnoho síly a případně se i opálit? Podíváte-li se do nabídky cestovních kanceláří, zjistíte, že to nemusí být nic složitého.

Co byste řekli na zájezdy do Tuniska? Vydejte se třeba hned za několik dnů do této turisticky oblíbené země, která vám rozhodně má co nabídnout! Tunisko se rozprostírá v severní Africe, sousedí s Lybií a Alžírem. Krásné slunečné počasí, příjemně teplé a čisté moře, které je obeseto nespočtem písčitých pláží s palmovými háji, tak to jsou hlavní lákadla této africké země! Najdete zde krásnou přírodu i vyprahlou poušť jménem Sahara. Tunisko je tedy lokalitou kontrastů, lokalitou, která si říká o váš zájem a poznání!

Na Djerbu budete dlouho vzpomínat

Vydejte se i na Saharu /

Vydejte se i na Saharu /

Vypravte se tedy i vy třeba na dovolenou na Djerbu – asi nejnavštěvovanější tuniskou lokalitu, užijete si ji po všech stránkách.  Doprava je vyřešena pochopitelně letecky, ubytování je zprostředkováno formou hotelů, kde budete mít k dispozici všechno, na co si jen na dovolené vzpomenete. Zcela jistě se vyplatí využít last minute produktů. Tímto způsobem můžete ušetřit množství financí, dovolená vám tak nemusí vyjít zase tak draho, jak se na první pohled zdá.

Pokud uvažujete i vy o dovolené v Tunisku, určitě si vezměte ponaučení ze všeobecných doporučení, přečtěte si rady na cesty. Připravte se tak na dovolenou, která se vám bude líbit a nebude se vám chtít ani nazpět. V Tunisku si odpočinete a přijdete na pozitivnější myšlenky. Vyberte si tedy konkrétní lokalitu a vydejte se vstříc novým dobrodružstvím!

Toužíte po klidné dovolené? Zkuste ostrov Djerba

Djerba se nachází ve Středozemním moři patřícím Tunisku. Se svou celkovou rozlohou 514 km2 je největším africkým ostrovem. Žije zde jen něco málo přes sto tisíc obyvatel a více než polovina z nich žije v hlavním městě Houmt Souk. Na Djerbu se dá dostat třemi způsoby. Prvním – a také nejpohodlnějším z nich – je letecky. Letadlem se dostanete na mezinárodní letiště Airport Djerba Zarzis, které leží jen kousek od hlavního města. Druhou možností je trajekt z tuniského města Jorf do jihozápadního přístavu Ajim na ostrově. Cesta  je dlouhá asi 2,5 km. Poslední možností je silnice, která stejně jako trajekt vede z Tuniska. Jedná se vlastně o násep dlouhý 6,5 km. …more »

Skanes – vydejte se na klidnou plážovou oblast Tuniska

ID-100333756Skanes je populární tuniské letovisko, které se nachází mezi významnými městy Sousse a Monastir. Skanes je v podstatě hotelová oblast, někteří toto místo považují za jedno z předměstí Monastiru. Nenajdete tu tedy žádné původní obyvatelstvo, ale pouze samé turisty. Má to mnoho výhod, turistům zde v podstatě nic nechybí, je zde vybudován opravdu propracovaný systém se vším všudy. Budete-li chtít, nemusíte vůbec vyrážet za areál hotelu, to však pouze v případě, že se spokojíte s hotelovými bazény, pokud se budete chtít vykoupat v moři …more »

Tabarka – přírodní zeleň i příjemné koupání

ID-100333756Pokud přemýšlíte, že letošní letní dovolená u moře bude nabírat směr Tunisko, určitě by nebylo špatnou volbou vyzkoušet letovisko Tabarka. Ať již vás to láká do přírody nebo prahnete po lenošení na pláži, přijdete si stoprocentně na své! Zdejší hory, které jsou vysoké okolo pětiset metrů nad mořem vytváří spolu se sítí potůčků a říček jedinečné panorama, které můžete pozorovat třeba celé dny z pláže.

Tabarka Tunisko

Tabarka je známá již od doby Féničanů, kdy město představovalo významný přístav. …more »

Sousse – opravdová perla Tuniska

ID-100333756Toužíte-li po střetu středomořské a africké kultury, zavítejte do Tuniska. Zde se vám nabízí množství lokalit. Jedním z velice dobrých tipů je i oblast Sousse.

Sousse je třetí největší tuniské město jehož první zmínky spadají do 11. století, které je vyhledávané jak pro své vyhlášené bílé písčité pláže, tak i pro olivové háje. Palmové aleje nabídnou pohodové lenošení nebo adrenalin v podobě vodních sportů. Nejdelší pláž začíná na severním konci Avenue Habib Bourguiba …more »

Sponzorované odkazy