Sponzorované odkazy

ID-100333756Toužíte-li po střetu středomořské a africké kultury, zavítejte do Tuniska. Zde se vám nabízí množství lokalit. Jedním z velice dobrých tipů je i oblast Sousse.

Sousse je třetí největší tuniské město jehož první zmínky spadají do 11. století, které je vyhledávané jak pro své vyhlášené bílé písčité pláže, tak i pro olivové háje. Palmové aleje nabídnou pohodové lenošení nebo adrenalin v podobě vodních sportů. Nejdelší pláž začíná na severním konci Avenue Habib Bourguiba a je dlouhá neuvěřitelných osm kilometrů!

Tunisko – Sousse

Na tomto místě se vylodil i slavný Hannibal, každému tak musí být zřejmé, že zde najdete i nemalý kousek historie. Staré centrum Sousse dokonce patří mezi památky Unesco. Raritou je modlitebna pod širým nebem nebo velké mešity. Na předměstí můžete najít křesťanské pohřebiště nebo dávné katakomby či systémové opevnění.

Tunis – Sousse

Ubytování je zajištěno standardně v přilehlých hotelech nejrůznějších standardů, ze kterých si však vybere každý. Sousse nabízí jak chudinské oblasti, tak i téměř nekonkurenčně vybavené ubytovací systémy s kompletními doprovodnými službami a možnostmi. Obrovskou výhodou pro turisty je blízkost letiště v Monastir a rovněž i strategická poloha letoviska pro výlety do dalších tuniských míst. Samozřejmostí jsou široké možnosti stravování a jiného společenského i kulturního vyžití.

Fotografie publikována se svolením Tuomas_Lehtinen/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy