Sponzorované odkazy

Kypr patří během letní sezony mezi stále více navštěvovaná místa a to nejen českými turisty. Nachází se zde celá řada letovisek, která stojí za několikadenní pobyt. Jedním z oblíbených je i Paphos, starobylé městečko s téměř nezměněnou mentalitou.

Kromě bohaté historie, kterou ve středisku můžete poznávat prostřednictvím dochovalých památek, určitě neodoláte ani místním plážím. Na výběr máte městskou pláž, písčitou pláž i kamenitou pláž. Většinu návštěvníků to láká na jemnou písčitou pláž Coral Bay.

Paphos – Kypr

Pláž Lara je potom známá, jako „želví pláž“, setkáte se tu se želvami, které v těchto místech kladou vajíčka. Na pláž Petra tou Romiou potom prý kdysi vstoupila i Afrodita! Celkově potěší křišťálově průzračná teplá voda a možnost vyžití se v celé řadě vodních sportů a atrakcí.

Paphos je spojen s bohyní krásy a lásky Afrodity, najdeme zde kromě známé pláže i její chrám. Za pohled stojí i Paphosské mozaiky, kostel Saint Solomi nebo klášter Agios Neophytos s byzantskými freskami.

Samozřejmě nesmí chybět ani hospůdky a restaurace, rovnoměrně rozmístěné po celém letovisku. Paphos je středisko, kde se rozhodně nebudete nudit ve dne ani v noci. Ubytování je nejčastěji soustředěno do hotelů s komplexním zázemím, kolem pláží se jedná spíše o luxusnější! A jak se do Paphosu dostat? Díky mezinárodnímu letišti vzdálenému 6 km od města to bude více než jednoduché!

Pláž Coral Bay – Paphos – Kypr

coral-bay-cyprus

Fotografie publikována se svolením samuiblue/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy