Sponzorované odkazy

morocco

Marocké pláže vás uchvátí svou krásou

Gibraltarský průliv neodděluje Maroko pouze od Španělska, ale také od Evropy a od světa, který je nám Evropanům dobře znám. Pokud navštívíte úchvatné pevnosti v Jižním Maroku nebo staré arabské čtvrti (medíny) velkých měst, zjistíte, že se zde způsob života prakticky nezměnil po celá staletí. Maroko vám nabízí nejen nádherné čisté pláže na pobřeží Atlantiku, ale i množství historických památek. Maroko je tedy destinací vhodnou k odpočinku i k poznávání. Projížďku na velbloudech ocení především děti. Tato atrakce je mezi turisty velmi oblíbená.

Co nevynechat aneb nenechte si ujít

Pokud jste si vybrali Maroko jako dovolenou určenou k poznávání historických památek, určitě byste měli navštívit královské město Fes. Je to jedno z nejzachovalejších středověkých měst, ve kterém se nachází arabská čtvrť (medína) nazývaná Fes el Bali. Dalším městem, které by na vaší trase Marokem nemělo jistě chybět, je slavná Marákeš. Je to nejjižněji položené královské město. Marákeš má přezdívku červená perla Maghrebu. Tuto přezdívku si město vysloužilo díky rudým stěnám domů, které byly postaveny z vysušeného jílu. Při dopadu slunečních paprsků stěny domů přímo září. Marákeš je též vstupní branou do pouště.

tour_img-70925-48

Marákeš je známá svou jedinečnou architekturou a bohatou historií

Dalším neméně působivým místem je Volubilis – největší římská zřícenina v Maroku. Tato zřícenina se nachází nedaleko města Meknes a můžete tu obdivovat mohutný Triumfální oblouk a překrásné mozaiky staré 2000 let. Za osmý div světa, lákající vás k návštěvě, je neoficiálně považována mešita Hassana v Casablance s 210 metrů vysokým minaretem. Tato mešita pojme až 2500 věřících. Maroko jistě nadchne i ty nejnáročnější turisty.

Sponzorované odkazy