Sponzorované odkazy

imagesBalčik zvaný jako Bílé město si nese svoji přezdívku díky vápencovým skalám lemujícím celý Balčik. Vápencové skály město však neobkličují, ale prolínají se i jeho zástavbou. Balčik se pyšní bohatou historií, zajímavou architekturou, ale také plážemi a lázněmi, které nepomohou pouze vašemu fyzickému zdraví a kráse, ale i psychické pohodě.

Balčik leží nedaleko od letiště Varna, a tak se stává zajímavou turistickou destinací, která je snadno přístupná a přitom klidná, neboť netvoří dominantní dopravní uzel. Významnější turistickou destinaci představuje nedaleké město Albena.

Balčik je právem nazýván jako Bílé město, důvodem nejsou jen bílé vápencové skály, ale i bílé domy postavené z bílého pískovce. Balčik tak představuje tradiční jižanské městečko prodchnuté bílou barvou. Snad každou duši potěší úzké uličky klikatící se mezi domečky. Město je prodchnuté romantikou a starými časy.

Historické památky

V Balčiku můžete navštívit Palác královny Marie, který je významnou architektonickou památkou.

Přírodní památky

Pokud vás láká spíše příroda, navštivte botanickou zahradu, nebo se můžete projet lodí, která vyplouvá z místního přístavu a nabízí vám tak možnost poznat okolí z mořské hladiny.

Relaxace

Zarelaxovat si můžete na místních plážích s jemným pískem či v lázních.

Sponzorované odkazy