Sponzorované odkazy

imagesVarna, největší pobřežní město v Bulharsku, představuje zároveň i třetí největší město v celém Bulharsku, a to po Sofii a Plovdivu. Stejně tak jako je město Burgus vnímání jako metropole jižní částí pobřeží, pak Varna je považována za centrum té severní části. Jde o významný dopravní uzel a zároveň kouzelné bulharské letovisko.

Varna představuje jedno z nejvýznamnějších letovisek a přístavních měst Bulharska a také významný dopravní uzel, a to nejen kvůli velkému přístavu, který se zde nachází, ale také kvůli letišti, kam přilétají letadla z celého světa a přiváží turisty, kteří se nechali zlákat vábivou podobou Varny.

Varna není zrovna nejmenším městečkem. Dokonce zde bydlí 320 tisíc lidí, a tak je zde celkem rušno, zvláště vydají-li se sem turisté. Z druhé strany jde o velmi příjemné městečko, jehož ulice jsou lemovány vzrostlými stromy.

Kam se vydat?

Ve Varně a jejím těsném okolí můžete navštívit přírodní i kulturní památky. Vydat se můžete do Primorskyjho parku, velkého městského parku táhnoucího se kolem pobřeží. Park tak tvoří příjemný předěl a oponu mezi městem a mořem. V parku se nachází dokonce i zoologická zahrada a delfinárium.

Mezi památky Varny patří Římské lázně z druhého století n.l. a množství velkých kostelů, například kostel Sv. Panny a kostel Sv. Athanasia.

Sponzorované odkazy