Sponzorované odkazy

Rubrika: Bulharsko

Dovolená v Bulharsku má co nabídnout

Možná právě nyní začínáte uvažovat, kam se letos vypravíte na letní dovolenou? Určitě je z čeho vybírat. Stačí se podívat do nabídky cestovních kanceláří a zjistíte, že každý si může přijít na své. Letní dovolenou má většina z nás spojenou s pohodou a relaxací u moře. Nemusíte však jezdit pouze do Itálie, Chorvatska či Řecka, jako každý rok. Budete-li chtít, můžete letos zachutit něco trochu jiného. Třeba se zkuste po dlouhých letech vrátit do Bulharska nebo v případech, že jste zde ještě ani v minulosti nebyli, tak právě teď je snad vhodná doba k nápravě této vaší absence.

V Bulharsku můžete zažít skvělou dovolenou /

V Bulharsku můžete zažít skvělou dovolenou /

Dovolená Bulharsko se vám bude líbit, ať je vám deset nebo klidně šedesát. Tato zajímavá destinace nabídne každému něco. Ptáte se, jaká jsou hlavní lákadla pro dovolenou v Bulharsku? Je toho více. Zmiňme například dlouhé písčité pláže, které jsou plné zlatavého slunce. Bulharsko láká i na skvělé jídlo a pití. Vypravíte-li se sem, nezapomeňte ochutit jejich výtečné víno nebo dobré pivo. Celkově jsou ceny v Bulharsku zhruba o deset procent nižší než u nás. Není se tak třeba obávat, že byste si takovou dovolenou nemohli dovolit.

Nejoblíbenější bulharská letoviska

A kam byste se konkrétně měli vydat? Mezi nejoblíbenější bulharská přímořská letoviska patří jednoznačně oblast Primorsko a Slunečné pobřeží. Právě zde je vám k dispozici široká síť moderních hotelů, kde vám nebude opravdu vůbec nic chybět.

Ještě před konkrétním rozhodnutím doporučujeme v poklidu prostudovat recenze hotelů v Bulharsku. Dozvíte se tak, kde se turistům líbí. Uděláte si prvotní obrázek a v případě nerozhodnosti se můžete rovněž nechat inspirovat. Budete zkrátka vědět, kam jedete, co od příslušného bulharského letoviska, respektive hotelu, očekávat! Dovolená v Bulharsku může hravě konkurovat všem dalším, oblíbeným přímořským státům!

Zajímavá letoviska v Bulharsku

Pokud již jste unavení a přetažení z každodenního života v práci, běhání po všech čertech a neustálého stresování, pak byste měl vyrazit na dovolenou, kterou si určitě zasloužíte. Skvělou volbou, kam vyjet na dovolenou, je Bulharsko, kam se dostanete rychle a levně. V tomto článku se podíváme na to, kam v Bulharsku vyrazit. Dozvíte se, jaká jsou ta nejzajímavější bulharská letoviska.

Většina turistů míří v Bulharsku na severním pobřeží, kde se rozléhá známé Slunečné pobřeží. Tato část Bulharska je vzdálena necelých 35 kilometrů severně od Burgasu. Na tomto pobřeží najdete až 500 hotelů. Slunečné pobřeží je centrem zábavy, veškerého bulharského dění a krásných pískových pláží. Pokud byste však chtěli dát přednost většímu klidu, tak si vyberte jiné místo.

beach-362217_1280V jižní části Bulharska najdete také několik krásných letovisek, která stojí za návštěvu. V jižní části pobřeží najdete více klidu, protože, jak již bylo řečeno, většina turistů si vybírá pobřeží severní. Klidnou dovolenou si užijete hlavně v letovisku Kiten a letovisku Lozenec. Jsou sice méně

veliko-turnover-107352_1280

Balčik, Bulharsko

imagesBalčik zvaný jako Bílé město si nese svoji přezdívku díky vápencovým skalám lemujícím celý Balčik. Vápencové skály město však neobkličují, ale prolínají se i jeho zástavbou. Balčik se pyšní bohatou historií, zajímavou architekturou, ale také plážemi a lázněmi, které nepomohou pouze vašemu fyzickému zdraví a kráse, ale i psychické pohodě.

Balčik leží nedaleko od letiště Varna, a tak se stává zajímavou turistickou destinací, která je snadno přístupná a přitom klidná, neboť netvoří dominantní dopravní uzel. Významnější turistickou destinaci představuje nedaleké město Albena.

Balčik je právem nazýván jako Bílé město, důvodem nejsou jen bílé vápencové skály, ale i bílé domy postavené z bílého pískovce. Balčik tak představuje tradiční jižanské městečko prodchnuté bílou barvou. Snad každou duši potěší úzké uličky klikatící se mezi domečky. Město je prodchnuté romantikou a starými časy.

Historické památky

V Balčiku můžete navštívit Palác královny Marie, který je významnou architektonickou památkou.

Přírodní památky

Pokud vás láká spíše příroda, navštivte botanickou zahradu, nebo se můžete projet lodí, která vyplouvá z místního přístavu a nabízí vám tak možnost poznat okolí z mořské hladiny.

Relaxace

Zarelaxovat si můžete na místních plážích s jemným pískem či v lázních.

Varna – centrum severního pobřeží Bulharska

imagesVarna, největší pobřežní město v Bulharsku, představuje zároveň i třetí největší město v celém Bulharsku, a to po Sofii a Plovdivu. Stejně tak jako je město Burgus vnímání jako metropole jižní částí pobřeží, pak Varna je považována za centrum té severní části. Jde o významný dopravní uzel a zároveň kouzelné bulharské letovisko.

Varna představuje jedno z nejvýznamnějších letovisek a přístavních měst Bulharska a také významný dopravní uzel, a to nejen kvůli velkému přístavu, který se zde nachází, ale také kvůli letišti, kam přilétají letadla z celého světa a přiváží turisty, kteří se nechali zlákat vábivou podobou Varny.

Varna není zrovna nejmenším městečkem. Dokonce zde bydlí 320 tisíc lidí, a tak je zde celkem rušno, zvláště vydají-li se sem turisté. Z druhé strany jde o velmi příjemné městečko, jehož ulice jsou lemovány vzrostlými stromy.

Kam se vydat?

Ve Varně a jejím těsném okolí můžete navštívit přírodní i kulturní památky. Vydat se můžete do Primorskyjho parku, velkého městského parku táhnoucího se kolem pobřeží. Park tak tvoří příjemný předěl a oponu mezi městem a mořem. V parku se nachází dokonce i zoologická zahrada a delfinárium.

Mezi památky Varny patří Římské lázně z druhého století n.l. a množství velkých kostelů, například kostel Sv. Panny a kostel Sv. Athanasia.

Slunečné pobřeží

ID-10035982Slunečné pobřeží, nejdelší letovisko v Bulharsku, odpovídá svému jménu. Dovolenou si tu užijí mladší, starší, přátelé i páry, dokonce rodiče s dětmi. Mořské dno se svažuje pozvolna, břeh láká k slunění, lenošení a krásným procházkám a moře se třpytí jako jiskry v očích dítěte.

Slunečné pobřeží je pobřežní letovisko, jehož dominantou je sedmikilometrová písečná pláž. První fáze vzniku Slunečného pobřeží proběhla kolem roku 1965, druhá pak v letech devadesátých.

Slunečné pobřeží připomíná Zlaté písky ležící severně od Varny. Severně od Slunečného pobřeží se rozkládají kopce Balkánského pohoří, které lákají k pěším túrám a horské turistice. Kromě Balkánského pohoří je celé Slunečné pobřeží rovinaté.

Místní Akvapark Action a Akvapark Nessebar

Velkou atrakcí jsou dva místní akvaparky. První je akvapark Action, který leží blíže u severního okraje Slunečního poběří. Druhý Nessebar leží u Ravdy. Nessebar neleží v přímé blízkosti Slunečného pobřeží, ale jezdí zde pravidelný autobus, který vás tam dopraví.

Hotely a restaurace

Na Slunečném pobřeží se nachází až na 500 hotelů se 110 000 lůžky, 130 restaurací a velké množství hudebních klubů a nočních klubů.

 

Zlaté písky – bulharský poklad

imagesCAC0EGVW

Bulharsko vás zve na Zlaté písky

Bulharsko je ze strany českých turistů jednou z nejnavštěvovanějších zemí během letních dovolených. Cenová dostupnost a turistická vybavenost na vysoké úrovni je pro Bulharsko typická stejně jako jídelníčky v češtině a možnost levných nákupů. Mezi největší turistické destinace patří Zlaté písky, které vás okouzlí písčitými plážemi, čistým pobřežím a osvěžujícím Černým mořem.

 

Najdete svůj poklad?

 

images

Relax na pohodlných lehátcích je dostupný všem

Ke Zlatým pískům se váže legenda, která vypráví o pirátech, kteří zde zakopali zlatý poklad. Piráti však rozzlobili Zemi a ta přeměnila poklad ve zlatý písek, který podle legendy pokrývá jednu z nejkrásnějších pláží Evropy. Pláž dlouhá 4 km a v místech široká více než 100 metrů je pokrytá krystalovými zrníčky písku a rozmanitými mušlemi. Vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Využít také můžete širokou nabídku vodních sportů. Ozvláštnit si dovolenou můžete svižnou jízdou na vodních lyžích nebo plachtěním. Pláže jsou dobře vybaveny, téměř všude najdete restaurace nebo stánky s občerstvením, a když se vám nebude chtít udělat ani krok, určitě kolem vás během dne několikrát proběhnou pánové s lahodnými kukuřicemi (carevičky) nebo preclíky.

V okolí Zlatých písku se nachází přírodní rezervace, klášter vytesaný ve skalách či aquapark, a tak ani turistika nezůstává opomenuta. Navštívit můžete také nedalekou Varnu, kde na vás čeká delfinárium, přístav a rozmanité památky.

Dovolená Bulharsko: U moře a levně!

V Bulharsku se vám bude líbit /

V Bulharsku se vám bude líbit /

Venku je stále příjemněji a tak třeba již v tuto chvíli leckoho z nás napadne plánovat letní dovolenou. Pokud ještě nemáte úplně jasno, kam že se letos o prázdninách vypravíte, máte rozhodně celou řadu možností. Záleží především na tom, co od dovolené očekáváte. V každém případě mnozí z vás uvažují třeba i nad Bulharskem.

Dalo by se říci, že Bulharsko patřilo, nadále patří a i patřit bude mezi velmi vyhledávané turistické lokality. Bulharsko s sebou totiž přináší celou řadu výhod, které byste v jiných zemích jen stěží hledali.

Výhody dovolené v Bulharsku

Zábava nikdy nekončí /

Zábava nikdy nekončí /

A o jakáže to pozitiva se konkrétně jedná? Jde především o nízkou finanční náročnost. Ve srovnání s jinými přímořskými oblastmi zde totiž výrazně ušetříte. A to nejen při ubytování, ale i na zdejším jídle a pití. Počítejte i s výtečnou bulharskou kuchyní. Samozřejmostí je dostatek prostoru pro vyžití všeho druhu. Dovolená v Bulharsku to není pouze a jen lenošení na písečných plážích Černého moře a dobré jídlo a pití. Můžete zde totiž strávit klidně i aktivní dovolenou s výlety do okolí nebo třeba s poznáváním zdejších památek. A pokud by vám ani to nestačilo, tak věřte, že ani večer a v noci Bulharsko nespí. Budete-li chtít, můžete pravidelně navštěvovat kluby a diskotéky a třeba se i seznámit!

Vyrazte třeba na Slunečné pobřeží

A kam se přesně vypravit? Jak již bylo řečeno v úvodu článku, možností je mnoho. Nyní dejme alespoň jedno doporučení za všechny bulharská turistická místa. Je jím pověstné Slunečné pobřeží v oblasti Nessebar. Jedná se o jedno z největších a zároveň nejnavštěvovanějších zdejších středisek. Na své si zde přijdou jak mladí, kteří se můžou téměř nonstop bavit, tak i rodiny s dětmi, které zajisté navštíví alespoň jeden ze dvou blízkých aquaparků!  

Nejlepší bulharská letoviska jižně od Burgasu

V Bulharsku nuda nehrozí /

V Bulharsku nuda nehrozí /

Do Bulharska, za letními radovánky, míří i nadále velké množství lidí. Pravda, je to tak trochu jiná dovolená, v žádném případě se však nedá tvrdit, že by se nedala užít. Záleží to prakticky vždy pouze a jen na vašem rozpoložení a odhodlání. Toužíte-li tedy vyzkoušet zase něco nového, případně si chcete připomenout třeba z dřívějších let, jakéžto v Bulharsku je a případně, co se tam změnilo, zauvažujte, že byste se sem třeba letos podívali. Vyrazte třeba jižně od Burgasu, zde na vás čeká několik letovisek, které přijdou vhod ať je vám dvacet nebo padesát!

Sozopol nebo Achtopol?

Právě v této oblasti naleznete dvě velmi oblíbená místa. Jsou jimi Sozopol a Achtopol. Obě destinace nabízí relax a pohodu, přidáte-li k tomu pěkné počasí, je to zkrátka ideální letní idilka.

Každý si přijde na své /

Každý si přijde na své /

Sozopol leží zhruba 35 kilometrů od Buragasu. Jedná se o centrum nejen slunění se na plážích, ale také o kus překrásné přírody a v neposlední řadě i historie. Zdejší pobyt tak může být velice různorodý, na své si přijde naprosto každý! Zavítají sem především ti z vás, kteří mají rádi zábavu a neustálé vyžití.

Kousek dále, asi 90 km od Burgasu se potom rozprostírá poněkud klidnější středisko Achtopol. Původně rybářská osada se zde postupně mění v turistické městečko, poznejte jeho krásy! Ubytovat se můžete v soukromí, ale i v několika hotelech. Kromě koupání se v moři můžete podniknout i řadu výletů do zdejšího kouzelného okolí!

Dovolená v Bulharsku vám jistě vyjde. Většina pláží přijde vhod. Je to blízko a přitom to stojí za to, tak proč o této zajímavé možnosti nepřemýšlet? Nebude to ani příliš drahé, nemáte-li tedy tip, vezměte rodinu nebo přátele a vyrazte letos do Bulharska!

Sponzorované odkazy