Sponzorované odkazy

ID-10035982Slunečné pobřeží, nejdelší letovisko v Bulharsku, odpovídá svému jménu. Dovolenou si tu užijí mladší, starší, přátelé i páry, dokonce rodiče s dětmi. Mořské dno se svažuje pozvolna, břeh láká k slunění, lenošení a krásným procházkám a moře se třpytí jako jiskry v očích dítěte.

Slunečné pobřeží je pobřežní letovisko, jehož dominantou je sedmikilometrová písečná pláž. První fáze vzniku Slunečného pobřeží proběhla kolem roku 1965, druhá pak v letech devadesátých.

Slunečné pobřeží připomíná Zlaté písky ležící severně od Varny. Severně od Slunečného pobřeží se rozkládají kopce Balkánského pohoří, které lákají k pěším túrám a horské turistice. Kromě Balkánského pohoří je celé Slunečné pobřeží rovinaté.

Místní Akvapark Action a Akvapark Nessebar

Velkou atrakcí jsou dva místní akvaparky. První je akvapark Action, který leží blíže u severního okraje Slunečního poběří. Druhý Nessebar leží u Ravdy. Nessebar neleží v přímé blízkosti Slunečného pobřeží, ale jezdí zde pravidelný autobus, který vás tam dopraví.

Hotely a restaurace

Na Slunečném pobřeží se nachází až na 500 hotelů se 110 000 lůžky, 130 restaurací a velké množství hudebních klubů a nočních klubů.

 

Sponzorované odkazy