Sponzorované odkazy

Štítek: Slunečné pobřeží

Zajímavá letoviska v Bulharsku

Pokud již jste unavení a přetažení z každodenního života v práci, běhání po všech čertech a neustálého stresování, pak byste měl vyrazit na dovolenou, kterou si určitě zasloužíte. Skvělou volbou, kam vyjet na dovolenou, je Bulharsko, kam se dostanete rychle a levně. V tomto článku se podíváme na to, kam v Bulharsku vyrazit. Dozvíte se, jaká jsou ta nejzajímavější bulharská letoviska.

Většina turistů míří v Bulharsku na severním pobřeží, kde se rozléhá známé Slunečné pobřeží. Tato část Bulharska je vzdálena necelých 35 kilometrů severně od Burgasu. Na tomto pobřeží najdete až 500 hotelů. Slunečné pobřeží je centrem zábavy, veškerého bulharského dění a krásných pískových pláží. Pokud byste však chtěli dát přednost většímu klidu, tak si vyberte jiné místo.

beach-362217_1280V jižní části Bulharska najdete také několik krásných letovisek, která stojí za návštěvu. V jižní části pobřeží najdete více klidu, protože, jak již bylo řečeno, většina turistů si vybírá pobřeží severní. Klidnou dovolenou si užijete hlavně v letovisku Kiten a letovisku Lozenec. Jsou sice méně

veliko-turnover-107352_1280

Slunečné pobřeží

ID-10035982Slunečné pobřeží, nejdelší letovisko v Bulharsku, odpovídá svému jménu. Dovolenou si tu užijí mladší, starší, přátelé i páry, dokonce rodiče s dětmi. Mořské dno se svažuje pozvolna, břeh láká k slunění, lenošení a krásným procházkám a moře se třpytí jako jiskry v očích dítěte.

Slunečné pobřeží je pobřežní letovisko, jehož dominantou je sedmikilometrová písečná pláž. První fáze vzniku Slunečného pobřeží proběhla kolem roku 1965, druhá pak v letech devadesátých.

Slunečné pobřeží připomíná Zlaté písky ležící severně od Varny. Severně od Slunečného pobřeží se rozkládají kopce Balkánského pohoří, které lákají k pěším túrám a horské turistice. Kromě Balkánského pohoří je celé Slunečné pobřeží rovinaté.

Místní Akvapark Action a Akvapark Nessebar

Velkou atrakcí jsou dva místní akvaparky. První je akvapark Action, který leží blíže u severního okraje Slunečního poběří. Druhý Nessebar leží u Ravdy. Nessebar neleží v přímé blízkosti Slunečného pobřeží, ale jezdí zde pravidelný autobus, který vás tam dopraví.

Hotely a restaurace

Na Slunečném pobřeží se nachází až na 500 hotelů se 110 000 lůžky, 130 restaurací a velké množství hudebních klubů a nočních klubů.

 

Sponzorované odkazy