Sponzorované odkazy

imagesCAC0EGVW

Bulharsko vás zve na Zlaté písky

Bulharsko je ze strany českých turistů jednou z nejnavštěvovanějších zemí během letních dovolených. Cenová dostupnost a turistická vybavenost na vysoké úrovni je pro Bulharsko typická stejně jako jídelníčky v češtině a možnost levných nákupů. Mezi největší turistické destinace patří Zlaté písky, které vás okouzlí písčitými plážemi, čistým pobřežím a osvěžujícím Černým mořem.

 

Najdete svůj poklad?

 

images

Relax na pohodlných lehátcích je dostupný všem

Ke Zlatým pískům se váže legenda, která vypráví o pirátech, kteří zde zakopali zlatý poklad. Piráti však rozzlobili Zemi a ta přeměnila poklad ve zlatý písek, který podle legendy pokrývá jednu z nejkrásnějších pláží Evropy. Pláž dlouhá 4 km a v místech široká více než 100 metrů je pokrytá krystalovými zrníčky písku a rozmanitými mušlemi. Vstup do moře je pozvolný, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Využít také můžete širokou nabídku vodních sportů. Ozvláštnit si dovolenou můžete svižnou jízdou na vodních lyžích nebo plachtěním. Pláže jsou dobře vybaveny, téměř všude najdete restaurace nebo stánky s občerstvením, a když se vám nebude chtít udělat ani krok, určitě kolem vás během dne několikrát proběhnou pánové s lahodnými kukuřicemi (carevičky) nebo preclíky.

V okolí Zlatých písku se nachází přírodní rezervace, klášter vytesaný ve skalách či aquapark, a tak ani turistika nezůstává opomenuta. Navštívit můžete také nedalekou Varnu, kde na vás čeká delfinárium, přístav a rozmanité památky.

Sponzorované odkazy