Sponzorované odkazy

maslinica-beach-big

Maslinica a její krásná zákoutí

Fond pro ekologickou výchovu při Radě Evropy stejně jako každý rok uděloval plážím a jachtařským přístavům prestižní ocenění tzv. Modrá vlajka. Ocenění se uděluje nejen evropským plážím, jak tomu bylo v minulosti, ale i plážím, které se nachází v Africe, Severní Americe, Asii, Austrálii nebo na Novém Zélandu. Které pláže se mohou po roce 2013 pyšnit vztyčenou modrou vlajkou?

Modrá vlajka = vysoký komfort

Celkové hodnocení se odvíjí od dílčích 32 kritérií, které jsou sledovány. Mezi nejvýznamnější kritéria patří kvalita mořské vody, čistota pláže, bezpečnost, vybavenost nebo například péče o životní prostředí. Pakliže pláž ocenění získala, musí si ho každý rok obhajovat, což je dobrá motivace k udržení vysokého standardu. V roce 2013 bylo do projektu zapojeno přes tři tisíce pláží. Mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace stále patří Chorvatsko. Kde najdete Modrou vlajku v Chorvatsku? V roce 2013 získalo Modrou vlajku celkem 102 pláží a mezi nimi například pláž Katoro (Umag), Maslinica (Rabac), Dražica (Krk) nebo pláž Kostanj (Rijeka). Modré vlajky vám pomohou zúžit výběr mezi širokou nabídkou chorvatských pláží a prázdninových destinací.

9138148

Noční krása bulharské Marina Dinevi

V Černé Hoře bylo v roce 2013 oceněno celkem 15 pláží a mezi nimi Pláž Centar (Sutomore) nebo Kalardovo (Tivat). Řecko se chlubí celkovým počtem 379 oceněnými plážemi, které se nacházejí na každém ostrově i pevnině. Bulharsko vám může nabídnout 11 oceněných pláží jako například Duni (Sozopol) nebo Marina Dinevi (Nesebar). Podívejte se i vy, kde na vás čekají oceněné pláže. Seznam je veřejně dostupný na adrese www.http://www.blueflag.org.

Sponzorované odkazy