Sponzorované odkazy

Karibik je oblastí, kde se mísí velké množství kulturních vlivů díky koloniální nadvládě odlišných evropských kultur. Našim dnešním cílem budou Britské panenské ostrovy, skupina okolo padesáti drobných ostrůvků rozsetých v Atlantském oceánu a Karibském moři, z nichž je dlouhodobě osídlena necelá čtvrtina. V současné době jsou ostrovy součástí zámořského území Velké Británie, nicméně během 17. a 18. století vystřídaly Britské panenské ostrovy celou řadu správců – Španělsko, Dánsko, Holandsko, Francie a již zmíněná Velká Británie.

Jorge Brazil

Jorge Brazil

Britské panenské ostrovy patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace převážně Američanů, pro Evropany, alespoň dle průzkumů, jsou stále velkou neznámou. Pojďme si představit pár argumentů, které by mohly ovlivnit vaše příští rozhodování při výběru dovolené.

  • Ať už si vyberete jakýkoli ostrov, na všech můžete počítat se soukromím, písečnými plážemi, barevnými korály a překrásnými scenériemi.
  • Pokud trpíte špatným pocitem, když během své luxusní dovolené čelíte realitě v podobě zchudlého místního obyvatelstva, na Britských panenských ostrovech se něčeho podobného obávat nemusíte. Právě naopak, díky příjmům z cestovního ruchu a poměrně silné ekonomice vlivem dolaru, se obyvatelé těší vysoké životní úrovni.

    8126801242_84f444442d_k

    Vin Crosbie

Destinace

Největším ostrovem je Tortola, na kterém se rovněž nachází hlavní město Road Town, kde se koncentruje většina obyvatelstva, a to nejen místního. Do Tortory přijíždí většina zaoceánských lodí, naleznete zde noční kluby, restaurace a obchody, to vše blízko krásných pláží, např.  proslulá Cane Garden Bay.

Patrick Nouhailler

Patrick Nouhailler

Pokud na se na Britské panenské ostrovy hodláte vydat lodí, jakožto jednu ze zastávek, nebudete si muset sáhnout tak hluboko do kapes. V případě, že se vám tato země zalíbila natolik, že toužíte spatřit její kouty zblízka, musím vás upozornit na poněkud vyšší cenu pobytu – za týdenní dovolenou v luxusním hotelu zaplatíte v průměru 150 000 Kč. Samozřejmě, lze nalézt levnější variantu, nicméně samotná letenka vás přijde cirka na 30 000 Kč, a nemůžete počítat s nízkonákladovými společnostmi a lety bez mezipřistání. Inu, ne nadarmo jsou tyto ostrovy tzv. daňovým rájem.

Sponzorované odkazy