Sponzorované odkazy

Vzpomínáte na sérii článků věnovaným plážím v blízkosti velkých měst? Dnes se k podobnému tématu vrátíme, konkrétně zamíříme na australské jihovýchodní pobřeží, do oblasti kolem města Gold Coast. Gold Coast je druhé největší město spolkového státu Queensland, světoznámé pro své dlouhé písečné pláže, divoké vlny a pásmo moderních mrakodrapů, táhnoucí se do dáli jako pomyslná hradba. Tato oblast je vyhledávaným cílem turistů hlavně díky plážím, avšak i v okolí města, zvlášť pokud zamíříte směrem do vnitrozemí, zažijete nová dobrodružství. Springbrook National Park je nejbližším národním parkem, rozkládajícím se na celkové výměře přesahující 6 000 hektarů. Při jeho návštěvě byste neměli vynechat jeskyni Natural Bridge, do níž spadá vodopád a vytváří tak nádhernou, téměř pohádkovou scenérii. Nehledě na fakt, že při teplé australském zimě (pozor, jsme na jižní polokouli) skýtá příjemný chládek.

Chris Fort

Chris Fort

Písečné unikáty

Hlavní náplní dnešního článku budou samozřejmě pláže, a tentokrát navštívíme rovnou tři. Začneme s tou, která si vysloužila přízvisko „nejvyhledávanější v oblasti Gold Coast“ – Burleigh Heads Beach. Tato pláž vám nabídne velejemný písek, bouřlivé vlny a okolí lemované stromy, pod kterými se můžete schovat před poledním sluncem. Možná vás překvapí, že místo palmových porostů, zde převládají spíše pinie a jiné jehličnany.

Steve Austin

Steve Austin

Surfer’s Paradise Beach, jak již název vypovídá, je snem snad každého surfaře, který do Austrálie zamíří. Široká písečná pláž, vysoké vlny a úžasná panoramata kolem. Výhodou je i perfektní dostupnost z města, či blízkost restaurací a obchůdků. Na celou pláž je navíc krásný výhled z vyhlídkové plošiny mrakodrapu Q1, sedmé nejvyšší budovy světa.

Rex Boggs

Rex Boggs

Lehce vzdálenější od středu města, nicméně neméně příjemnou je Coolangatta Beach. Opět i zde najdeme bělostný písek, vlny a bohužel stejně jako u již zmíněných, poměrně silný vítr. Vítr může být tou jedinou nepříjemností, která vás na těchto plážích může zastihnout; tím, že se nejedná o pobřeží kryté pohořím, zátokou či zálivem, vítr zde od moře fouká poměrně silně.

Rob Deutcher

Rob Deutcher

Zlákala jsem vás?

Sponzorované odkazy