Sponzorované odkazy

ID-100279161Igalo, léčebné lázně s radioaktivní minerální vodou, leží v severozápadní části Hercegnovského zálivu na úpatí hory Dobrostica. Igalo symbolizuje oblast, která láká celou Evropu. Zdejší lázně navštěvují tisíce stále se vracejících klientů. Černohorská oblast slibuje svým  návštěvníkům příjemné podnebí a čisté moře. Mělké mořské dno je pokrytou silnou vrstvou léčivého bahna a nedaleko řeky Sutoriny najdeme také vyvěrající léčivé prameny. Léčit se zde můžete hlavně z nemocí pohybového ústrojí, po úrazech nebo kožních chorobách. Často sem zavítají ženy, kterým je doporučováno využít léčivého bahna na ženské problémy. Léčí se zde také astmatici, alergici a lidé trpící kardiovaskulárním onemocněním. Igalo se pyšní ústavem pro fyzikální medicínu, rehabilitaci a revmatologie a patří mezi největší a nejlépe vybavená léčebná zařízení na Jadranu.

Zdejší oblast přináší také využití volného času a to plážovým odpočinkem nebo sportovními aktivitami. Igalo nabízí dva kilometry dlouhou pláž, která se rozprostírá přímo v centru lázní a je tvořena betonovými panely a oblázky. Pláž lemují desítky pohostinství, restaurací, barů a zábavních středisek. Oblast Igalo disponuje vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Zkusit můžete potápění, vodní lyžování nebo zůstat na suchu a zahrát si tenis či bowling. Igalo je poměrně nová oblast a nemá žádné historické památky k vidění. Nedostatek kulturního vyžití vynahradí návštěvníkům výlety do okolních oblastí, mezi které patří Herceg-Novi nebo Njivice. Zmiňovanou Herceg-Novi spojuje s oblastí Igalo promenáda Pet Danica, která se táhne po bývalé železniční trati.

I přesto, že si každý představí lázně jako seniory obležené bazény, stalo se letovisko Igalo vyhledávaným místem k příjemně strávené dovolené. Nejenže zde najdete spoustu podniků, které uspokojí vaše společenské potřeby (karaoke, bary, diskotéky), ale v neposlední řadě zjistíte, že Igalo si získalo především mladé turisty s cílem udělat něco pro své zdraví v dnešní uspěchané době.

Fotografie publikována se svolením taesmileland/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy