Sponzorované odkazy

ID-100279161Nechte se zlákat rušným letoviskem Tivat, které leží v Tivatském zálivu na úpatí kopce Vrmac. U Tivatu se nachází jediné černohorské letiště. Patříte mezi vášnivé jachtaře? Určitě vás zaujme velký komplex jachtařského přístavu „Porto Montenegro“, založený v roce 2009, který patří mezi prestižní destinace námořní turistiky.

Oblast Tivat nabízí dlouhé písčité a oblázkové pláže. V blízkém okolí letoviska se nachází malé ostrůvky Ostrvo cvijeća  (Ostrov květin), Sveti Marko a Otok. V blízkosti Ostrova květin najdeme odlehlou písečnou pláž Kalardovo, která je dlouhá 250 metrů a byla oceněna modrou vlajkou pro své čisté moře a ekopolitiku. Zavítat můžete také na kvalitní koupaliště a sportovní terény.  Navštívit můžete také letovisko Plavi Horizont v zátoce Pržno se stejnojmennou pláží. Celkově můžeme v letovisku Tivat navštíví na deset upravovaných pláží. Přímo v centru letoviska, v silné zástavbě, se nachází písečná pláž Belane, kterou místní využívají v ranních hodinách pro volnočasové aktivity. Nedaleko leží pláž Župa, jejíž zázemí tvoří hustý borovicový porost. Řádně udržované pláže Seljanova a Donja Lastva překvapí hřejivým pískem, skalnatými útesy i subtropickými rostlinami a exotickou okolní přírodou. Samozřejmostí jsou všudypřítomné bary, restaurace, pouliční stánky a vinotéky.

Vyzkoušejte koupání v zátoce Bigovo, které se rozprostírá jižně od Tivatu, kde stojí skalnatá pláž. Při vstupu do moře leží léčivé bahno. Příjemné koupání v čistém moři můžete spojit s návštěvou přírodního divadla. V místním kulturním domě se celoročně konají různé kulturní akce, které se konají v rámci Tivatského kulturního léta. Kulturní akce zajišťují amatérská divadelní představení a pěvecké sbory. Tivat nabízí tradiční jižanskou dovolenou pro mladé rodiny s dětmi, seniory a díky výletům po okolí zaujme i mladé cestovatele.

Fotografie publikována se svolením taesmileland/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy