Sponzorované odkazy

Sujin JetkasettakornMožná, že i vás oslovil pobyt nebo třeba jen několikadenní výlet do USA. V takových případech se jistě vyplatí nic nepodcenit. Je třeba se na vše pečlivě připravit. Cesta do USA je totiž něco zcela jiného, než cestování po evropských městech, jde hlavně o, v určitých okolnostech, povinnost víza a uvědomění si časových posunů.

V prvé řadě je třeba mít na paměti, že chcete-li se vypravit za velkou louži, budete potřebovat povolení k pobytu, tedy aspoň v takových případech, kdy se hodláte zdržet více než 90 dnů. Vyřiďte si tedy s dostatečným časovým předstihem vízum do USA. Postup není nikterak složitý. Osoby ve věku od 17 do 79 roků, kterých se víza týkají, si musí nejprve domluvit schůzku s konzulárním úředníkem, na ní se připravte na pohovor, na základě kterého se rozhodne o vydání víza. Samozřejmě nesmíte zapomenout na potřebné a vyžadované náležitosti v podobě platného cestovního pasu, vyplněného dotazníku k vízu a v neposlední řadě také potvrzení o studiu, případně o zaměstnání. Měli byste také předložit potvrzení o zaplacení poplatku za vízum.

Před cestou se přesvědčte, že máte k dispozici platný biometrický pas. Jeho vyřízení trvá standardně několik týdnů, je třeba to mít tedy na paměti a nic nenechávat na poslední chvíli.

Pozor také na časová pásma USA. Jedná se o poměrně rozlehlý stát, respektive spojené státy, takže si musíte uvědomit, že ne na každém místě je stejný čas. V USA je celkem 6 časových zón, chceme-li být konkrétnější, jde o východní část, centrální část, horskou část, pacifickou část, aljašskou část a havajskou část. Celkový rozdíl času mezi dvěma krajními zónami je šest hodin. Čas je tedy USA relativním pojmem.

Další rady, co se týkají cesty a samotného pobytu jsou více méně obecné zásady, které platí u každého letu. Není tedy třeba počítat s ničím příliš neobvyklým, přece jen však doporučujeme, abyste se před cestou informovali na aktuální dění!

Fotografie publikována se svolením Sujin Jetkasettakorn/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy