Sponzorované odkazy

whitehaven-photo-scenic

Hledáte ráj? Pak zavítejte na pláž Whiteheaven!

Pláž Whitehaven se často umisťuje na žebříčku nejkrásnějších pláží světa. Pohled na ni vám rozhodně vyrazí dech. Nachází se na ostrově Whitsunday, který spadá pod australský stát Queensland. Na pláž se dostanete lodí z přístavu Airlie nebo Shut Harbour. Pláž je dlouhá několik kilometrů a je tvořena čistě bílým křemenným pískem. Pohled na tuto pláž je úchvatný – z jedné strany čisté modré moře, pak pruh bílého písku následovaný pásem jasně zeleného tropického lesa. V pozadí se navíc zvedají vysoké hory.

Jako v ráji

Pláž byla objevena v roce 1879 velitelem Britského námořnictva Parkerem Bedwellem. V blízkosti pláže nebyly vystaveny žádné turistické rezorty, takže se vám určitě nestane, že přijdete na pláž, kde je hlava na hlavě. Stejně tak zde nenajdete ani půjčovny sportovního vybavení, toalety nebo sprchy. Na pláži platí zákaz kouření a nesmí sem ani psi. Proto je tato pláž pokládána za jednu z nejčistších na světě. Vstup do moře je pozvolný, takže je vhodná pro rodiny s dětmi. Pouze je třeba dávat pozor na malé žahavé medúzy.

timthumb

Bílý písek a průzračné moře vám poskytne fascinující pohled

Mezi místní aktivity patří potápění, šnorchlování nebo se můžete projít po naučné stezce, kde se dozvíte informace o místní flóře a fauně. Pořádají se zde vyhlídkové lety nad celým ostrovem, a pokud budete mít zájem, můžete zde pořádat originální svatbu nebo prožít okouzlující líbánky.

Sponzorované odkazy