Sponzorované odkazy

Santa Barbara vás okouzlí nádhernými plážemi

Město, jehož tradice sahá až do roku 1786, se smí pyšnit nejen svoji rodačkou, v současné době velmi populární zpěvačkou Katy Perry, ale zejména nádhernými plážemi a hned několika vysokými školami, které se nachází na jižním pobřeží. Řeč je o městě Santa Barbara, které je oblíbeným cílem mnoha turistů a pokud patříme k těm, kteří se ještě nerozhodli, kam letos vyrazit, rozhodně byste neměli na toto kalifornské městečko jen tak zapomenout. Nabídnout vám toho totiž může opravdu mnoho!

Vítejte v Kalifornii

Do Santa Barbary se můžete nejčastěji vydat letadlem, které přistane zhruba 11 km od centra města a to na letišti Santa Barbara Municipal Airport, nebo autem po U.S. Route 101 vedoucí z Los Angeles. Po příjezdu do města vás jistě zaujme tamní architektura, která se nese ve španělském duchu bílých domů s červenými střechami. Zvláštní pozornost si pak zaslouží zejména budova místního soudu, kde mohou návštěvníci obdivovat nástěnné malby či se projít přilehlými tropickými zahradami. Za návštěvu jistě stojí i některá z tamních muzeí jako jsou například Santa Barbara Museum of Art či Museum of Natural History.

Za odpočinkem na pláž

španělskou architekturu naleznete na každém rohu

Městečko Santa Barbara je jakýmsi synonymem pro průzračně čistou vodu a nádherné pláže. Nejznámější z nich je patrně Butterfly Beach, která se do podvědomí turistů dostala především díky své oblíbenosti u mnoha slavných celebrit. Z této pláže se můžete pěšky vydat na tu údajně nejoblíbenější v celé zemi, která nese název East Beach. Na jejím konci naleznete molo Stearns Wharf a přístav Santa Barbara Harbor. Díky středomořskému podnebí nabízí Santa Barbara koupání téměř po celý rok a není tedy divu, že do ní každoročně zavítá tak velké množství turistů.

Sponzorované odkazy