Sponzorované odkazy

ID-100279161Letovisko Petrovac patří sice mezi malá města v Černé Hoře, ale zato nabízí svým klientům příjemné podnebí s písečnými plážemi a komfortními službami. Nejznámější a zároveň největší pláž se jmenuje Petrovacká pláž, kterou lemují pohostinské podniky a cukrárny. Pláž je dlouhá 600 metrů. Má zajímavě zbarvený písek do červena a místy je pokryta vrstvou malých oblázků. Samozřejmostí je zde křišťálově čisté moře a nekončící nabídka sportovního vyžití pro všechny věkové skupiny.

Menší ale také velmi oblíbenou pláží je Lučina, která se nachází v Petrovacké zátoce směrem na jih. Pláž Lučina je dlouhá asi 200 metrů a vstup do moře je pozvolný. Zlatavý písek najdeme také v mělkém čistém moři. Borový a cypřišový háj se táhne okolo celé pláže a poskytuje příjemné posezení ve stínu. Také na Lučině najdeme spoustu drobných restaurací a barů, které lákají na originální jižanské pokrmy a nápoje. Pokud dáváte přednost spíše osamoceným místům, udělejte si výlet člunem na malé ostrůvky Katić a Sveta Nedelja, které vás okouzlí divokou přírodou a romantickou atmosférou. Nejjižnější pláž v této oblasti se nazývá Buljarica a není příliš obhospodařována. Nabízí hrubší písek a oblázky táhnoucí se přes dva kilometry.

Pokud nechcete na dovolené pouze lenošit, zajeďte se podívat ke klášteru Reževići, který leží jen tři kilometry od Petrovca. Klášter stojí na skále a tyčí se nad azurovým mořem. Nedaleko kláštera se koná největší zdejší slavnost, Petrovacká noc, která přináší karneval s bohatým zábavním programem pro všechny hosty. Slavnost se koná na konci srpna. Přátelskou oblast Petrovac si oblíbíte a zajisté se sem rádi vrátíte na další pohodovou dovolenou. Právem je totiž Černá Hora nazývána Perlou Jadranu.

Fotografie publikována se svolením taesmileland/FreeDigitalPhotos.net

 

Sponzorované odkazy