Sponzorované odkazy

Bora Bora je malý ostrov v Pacifickém oceánu, administrativně spadající pod Francouzskou Polynésii, která je jedním ze zámořských francouzských departmentů. Ostrov je vulkanického původu a je ohraničen systémem korálových ostrovů, které vytvářejí obrovskou přírodní lagunu a chrání centrální část před případnými přírodními vlivy.  Teploty se v průběhu roku pohybují okolo tropických 30° C, období dešťů trvá od listopadu do dubna. Nejvyšším bod se tyčí do výšky 725 m n. m. a po jeho stráních se pěstují banánovníky.

Michael Stout

Michael Stout

Důležitou plodinou pro ostrov Bora Bora je kokosovník, který dotváří charakteristický vzhled pobřeží a je stěžejním vývozním artiklem, respektive z něj těžená kokosová kopra. Mezi další vývozní plodiny patří vanilka a perleťovina získávaná z mořských měkkýšů. Administrativním centrem je město  Vaitape, kde nalezne vše, co by vám v hotelovém komplexu mohlo chybět (což je dosti nereálné). Město na vás dýchne francouzskou atmosférou, kterou nejen vykresluje vynikající kuchyně, trhy a pohodová atmosféra, ale i všude přítomná francouzština, jakožto úřední jazyk.

Hlavním zdrojem příjmu pro ostrov nicméně zůstává turismus. Bora Bora je jedním z nejluxusnějších exotických letovisek, tudíž počítejte s cenou blížící se stovce tisíc. Nejkrásnější pláží je beze sporu Matira Point v nejjižnější části ostrova. Pláže jsou dlouhé, písečné, vstup do moře mírný a postupný. Bora Bora se stalo centrem hlavně pro náročné klienty, kteří mají rádi svůj klid.  Díky propadu původní sopky vzniklo na ostrově hned několik průzračných lagun, které jsou rájem pro potápěče, kteří zde mohou pozorovat spoustu tropických čeledí ryb.  Oblíbené jsou  také windsurfing, paragliding a projížďky na šlapadlech/kajacích.

Alessandro Caproni

Alessandro Caproni

Pakliže máte rádi opravdový luxus, nemáte hluboko do peněženky a chcete si užít božskou dovolenou, neváhejte a zarezervujte si hotel již teď!

Alessandro Caproni

Alessandro Caproni

Sponzorované odkazy