Sponzorované odkazy

ID-100279161Starobylé město Kotor s přístavem se rozprostírá na konci Kotorského zálivu na úpatí pohoří Lovćen. V roce 1979 bylo město zapsáno na seznam kulturního dědictví organizace UNESCO, a to především pro své kulturní bohatství. Proslavenou památku neporušeného opevnění města navštěvují tisíce turistů. Kotor nabízí turistům pestré sportovní využití i nekonečnou zábavu a rekreační vyžití. Kotor má velmi silnou námořní tradici. V létě se proto provozují trajektové spojení do Itálie. Nakoupit můžete také originální suvenýry s touto tématikou.

Kotor se liší od ostatních černohorských měst hlavně svými plážemi. Nabízí krátké přírodní písečné nebo uměle upravené pláže s kamínky. Mezi největší můžeme jmenovat pláž Orahovac či Morinj, jenž se nachází mezi Kotorem a Perastem a v její blízkosti leží kanál s jachtařským přístavem. Městečko Prčanj vzdálený 6 kilometrů patří mezi vyhledávané turistické cíle. Navštívit můžete impozantní mariánský kostel s bohatou sbírkou obrazů a soch. Za zmínku stojí určitě další malebné městečko, Perast, který patří mezi kulturní cíle všech návštěvníků této oblasti. Najdete zde muzeum, kapličky a barokní palác. Z Perastu je možné zajet člunem na přilehlý ostrůvek Gospa od Škrpjela, který byl uměle vytvořen z kamení, jež přivezli námořníci na počest šťastného návratu domů. Kolem ostrůvku najdeme překrásné čisté pláže s pískovým podkladem a většími oblázky.

Nedaleko Perastu najdeme další přístavní městečko Risan, které leží na úpatí pohoří Orjen. Risan je nestarší osadou v boce Kotorské, což dokazují také antické zatopené pozůstatky při mořském břehu. Z Risanu jsou často pořádány výšlapy na pohoří Orjen, které ukrývá malebný klášter Banja s kostelem Sv. Jiří. Hledáte-li dovolenou v prvních či posledních turnusech a neočekáváte celou dobu sluníčko, vyzkoušejte tuto historickou oblast, která nabízí bohatý program i za deště. Získá si vaše srdce dochovanými památkami a tradicemi.

Fotografie publikována se svolením taesmileland/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy