Sponzorované odkazy

Bangkok je hlavním městem Thajska. Nachází se v deltě řeky Čao- Praja ve středním Thasjku a zaujímá rozlohu 1 568 km². Žije zde přes 8 milionů obyvatel, pokud počítáme i přilehlé metropolitní oblasti, je zde přes 14 milionů lidí.

Strčprstskrzkrk aneb oficiální název

Velký palác

Velký palác

Oficiální název města zní Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit. V češtině pak Město andělů, velké město, věčné a nádherné sídlo hinduistického boha Indry, vznešené město, královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou. Název je nejdelším názvem města na světě a tak je zapsán v Guinessově knize světových rekordů. Od roku 1782 je místními nazývám Krung Thep, tedy Město andělů. Zbytek světa jej však nazávý jednoduše Bangkok, což byl název původní osady.

Velký palác

Velký palác, někdy také přezdívám Královský, je obrovská stavba v ulici Thanon Na Phra Lan. Stavba paláce začala za vlády Ramy I. roku 1782. Až do roku 1946 zde měla sídlo královská rodina. Součástí paláce je i chrám Wat Phra Kaeo.

Wat Phra Kaeo

Wat Phra Kaeo je Chrám smaragdového Buddhy a je nejposvátnějším chrámem v Thajsku. Své jméno získal podle 66 centimetrů vysoké sošky Buddhy, která se skrávý v hlavní budově. Soška však není ze smaragdu, ale ze zeleného jadeitu.

Wat Arun

Wat Arun

Wat Arun

Wat Arun, neboli Chrám úsvitu, sídlí na západním břehu řeky Čao Praja ve čtvrti Yai. Do roku 1785 zde byla umístěna soška smaragdového Buddhy, která pak byla přemístěna do Chrámu Wat Phra Kaeo. Dominantou chrámu je 82 metrů vysoká věž, ze které je krásný výhled na celou čtvrť.

Wat Benchamabopit

Wat Benchamabopit je nejmladší chrám v Bangkoku. Byl postaven z italského mramoru roku 1899. Mramorový chrám, jak se mu také říká, se nachází ve čtvrti Dusit. Na nádvoří je pak k vidění 53 Buddhových soch z celé Asie.

Wat Pho

Obrovský palác Wat Pho, Palác ležícího Buddhy, sousedí s Velkým palácem. Je nejstarším chrámem v Thajsku. Největší atrakcí je 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy, znázorňující umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány. Chrám je také považován za první centrum veřejného vzdělávání a je někdy nazýván první thajskou univerzitou.

Baiyoke Tower II

Baiyoke Tower II

Baiyoke Tower II

Baiyok Tower II je mrakodrap vysoký 304 metrů. Má celkem 85 podlaží a nalezneme ho v ulici 222 Ratchaprarop Road ve čtvrti Ratchathewi. Je nejvyšší budovou ve městě a zároveň nejvyšším hotelem v celé jihovýchodní Asii. Na 77. patře se nachází veřejná hvězdárna a v 84. podlaží najdeme krásnou o 360° otočnou vyhlídku.

Sukhumit Road

V Bangkoku nalezneme také nejdelší ulici na světě. Jmenuje se Sukhumit Road a patří mezi nejmodernější oblasti Bangkoku. Její délka je úctyhodných 400 kilometrů a táhne se podél východního pobřeží Thajska. Prochází přímořským letoviskem Pattayou a končí v provincii Trat u hranic s Kambodžou.

Ležící Buddha

Ležící Buddha

Wat Traimit

Wat Traimit, Chrám Zlatého Buddhy, je chrám nacházející se na okraji Čínské čtvrti. Dominantou chrámu je třímetrová socha Buddhy, která jbyla ve 13. století odlita z ryzího zlata.

Sponzorované odkazy